شوکه شدن صاحب مغازه با قبض برق ۷۰۰ هزار رینگتی

توریست مالزی – یک مرد سالخورده وقتی اخطاریه ای از اداره برق دریافت کرد مبنی بر اینکه او تقریباً ۷۰۰,۰۰۰ رینگیت بابت مصرف برق بدهکار است، شوکه شد. به...
توریست مالزی – یک مرد سالخورده وقتی اخطاریه ای از اداره برق دریافت کرد مبنی بر اینکه او تقریباً ۷۰۰,۰۰۰ رینگیت بابت مصرف برق بدهکار است، شوکه شد.

به گزارش استار، وو توآن چیانگ، ۷۱ ساله، گفت که اداره برق ادعا کرد که کنتور برق مغازه ای که او اجاره داده بود دستکاری شده است. وو گفت: ‘من از سال ۲۰۱۹ مغازه ای را در بندر پوتری پوچونگ به یک شرکت فناوری اطلاعات، که ظاهراً در ایپوه پراک ثبت شده است، اجاره داده ام.

او افزود: در ۱۶ دسامبر، اداره برق اخطاریه‌ای برای من ارسال کرد که مدعی بود کنتور دستکاری شده است و ۶۹۵۵۹۸.۱۰ رینگت هزینه برق را مطالبه کرد. او معتقد است که این فروشگاه در یک عملیات استخراج ارز دیجیتال استفاده شده است. وی افزود: از ۱۶ دسامبر سعی کردم با مستاجر تماس بگیرم اما موفق نشدم. وقتی از ملک بازدید کردم، قبلاً تمیز شده و خالی بود.

در موردی دیگر، کوان ۲۴ ساله گفت: نامه ای را در ۲۲ دسامبر از اداره برق دریافت کرده است که ادعا می کند که کنتور در این آدرس دستکاری شده و ۷۷۰۳۳.۲۵ رینگت هزینه برق برایش آمده است. مشکل اینجاست که من هرگز برای برق هیچ مغازه ای ثبت نام نکرده ام. او مدعی شد که سال گذشته شناسنامه خود را گم کرده و مشکوک است که فردی که آن را پیدا کرده و از آن برای این منظور استفاده کرده است.

رئیس پلیس مایکل چونگ گفت: آنها تاکنون ۱۰ مورد مشابه دریافت کرده اند که حداقل ۱.۷۵ میلیون رینگیت خسارت داشته است. در برخی از این موارد، سندیکاها از مشاوران املاک و مستغلات جعلی برای تضمین اجاره استفاده می کنند تا قابل ردیابی نباشند. توصیه ما این است که همه مالکان باید اطمینان حاصل کنند که دارایی آنها فقط برای مشاغل قانونی استفاده می شود. همچنین باید فقط با بنگاه‌های املاک ثبت‌شده معامله را انجام دهند. وی افزود این اداره برای بحث در مورد این موضوع با اداره برق تماس خواهد گرفت.

مشاور حقوقی دپارتمان داتوک ثنگ بوک گفت: ماموران ثبت کنتور برق باید در طول قرائت ماهانه کنتورها را به طور کامل بررسی کنند. منطقی نیست که آنها ماهانه این کنتورها را بخوانند و فقط پس از دوره ای طولانی دستکاری را تشخیص دهند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو + نه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!