شیوع آنفولانزای خوکی در دام های مالزی

توریست مالزی -اداره خدمات دامپزشکی (DVS) مالزی، نمونه های مثبت از ویروس آنفلوانزای خوکی (H1N1 (SIV H1N1 را در دام های تجاری و گراز های وحشی تشخیص داده است....
توریست مالزی -اداره خدمات دامپزشکی (DVS) مالزی، نمونه های مثبت از ویروس آنفلوانزای خوکی (H1N1 (SIV H1N1 را در دام های تجاری و گراز های وحشی تشخیص داده است.

به گزارش نیو استریتس تایمز، وزارت کشاورزی و صنایع غذایی (MAFI) از طریق DVS و خدمات قرنطینه و بازرسی مالزی (MAQIS) پیشتر اقدامات مختلفی را برای جلوگیری از ورود این بیماری به کشور انجام داده بود. از جمله این موارد محدودیت در واردات خوک از کشورهای آلوده و در معرض خطر و همچنین اقدامات پیشگیرانه از جمله نظارت و بازرسی در مرزهای اصلی کشور.

DVS گفت که فعالیت های آگاهی رسانی در مورد آنفولانزای خوکی نیز در همه ایالت ها آغاز شده است و از دامداران خواسته می شود با اقدامات پیشگیرانه مانند عدم مراجعه به مزارع خوک آلوده ، امنیت زیستی مزرعه را افزایش دهند.

صنعت خوک در مالزی در حال حاضر ۱۷۴۸،۵۴۷ جمعیت دامی را به خود اختصاص داده که ارزش آن حدود ۵ میلیارد رینگت است و در ۶۱۴ مزرعه تجاری تولید می شود که ۵۰۰۰ کارگر مشغول به کار هستند. – برناما

پاسخی ارسال کنید

*

*

2 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!