صداقت یک راننده مالزیای Grab مورد توجه شبکه های اجتماعی قرار گرفت

توریست مالزی – آقای ساتیش کاروپوسامی  ۳۹ ساله، تعطیلات خانوادگی خود را در مالاکا کوتاه کرد، هنگامی که فهمید یک مسافر از شب گذشته کیف پول خود را در...
توریست مالزی – آقای ساتیش کاروپوسامی  ۳۹ ساله، تعطیلات خانوادگی خود را در مالاکا کوتاه کرد، هنگامی که فهمید یک مسافر از شب گذشته کیف پول خود را در ماشین وی جا گذاشته است.

به گزارش دی استریت تایمز، علی رغم ناراحتی سه فرزندش، او به جورهور بارو بازگشت تا کیف پولی را که حاوی حدود ۲۵۰ دلار پول نقد و کارت های بانکی و شناسایی بود را به صاحب سنگاپوری آن آقای کارنی مک بازگرداند.

این کار خوب پس از آنکه آقای مک ۳۱ ساله، رئیس یک شرکت سرمایه گذاری، با این راننده عکس سلفی گرفت  و جزئیات وقایع را در یک گروه فیسبوک منتشر کرد مورد توجه بسیار قرار گرفت.

راننده کاروپوسامی گفت: کاری که انجام داد نباید یک استثنا باشد بلکه ‘هنجار نحوه برخورد با مردم’ است.

وی گفت: نزدیک به نیمه شب، یک پیام در برنامه Grab از آقای مک دریافت کرد که کیف پول خود را در صندلی عقب جا گذاشته است. ”من مسافرهای زیادی را بعد از او سوار کردم و هیچکدام به من هشدار ندادند. بنابراین من فکر می کردم که احتمالاً یکی از آنها آن را برداشته است. با این حال وقتی ماشین خود را بررسی کرد.م، کیف پول را که هنوز در صندلی عقب بود، پیدا کرده و به آقای مک  گفتم که ‘فردا عصر’ به او باز می گردانم .

وی با همسر و سه فرزند یک، چهار و شش ساله اش از ملاکا به جوهور برگشت و کیف را به صاحبش داد. وی گفت از این که آقای مک با این حال به سنگاپور برگردد ناراحت بودم، همسرم نیز ناراحت بود که من کیف پول شخص دیگری را دارم. بنابر این ما برگشتیم.

وی اظهار داشت: من می دانم او چه حالی داشت زیرا وقتی چند سال قبل در سنگاپور مشغول کار بودم ، موبایلم را از دست دادم. مردی به تلفن پاسخ داد و با وجود خواسته های من و حتی پیشنهاد پرداخت مبلغی برای برگرداندن تلفن حاضر نشد آن را به من برگرداند. ‘او تلفن را خاموش کرد و من دیگر هرگز نتوانستم آن را پیدا کنم.

سخنگوی گراب مالزی گفت ما از این کار آقای کاروپوسامی قدردانی می کنیم. ‘ما می خواهیم از او بخاطر سخت کوشی و اشتیاق در انجام خدمت به مسافر، به عنوان یک راننده Grab تشکر کنیم . و می خواهیم دیگر رانندگان او را سرلوحه خود قرار دهند.

آقای کاروپسامامی گفت که ناراحت است که در جهان انسانهای صادق و مهربانی کمتر وجود دارد. همه باید اینگونه رفتار کنند. این نباید چیز خاصی باشد.’

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!