صدها بازی اندرویدی از کاربران جاسوسی می‌کنند

توریست مالزی- یک بررسی جدید نشان می‌دهد، صدها بازی اندرویدی از یک سیستم ردیاب برای جاسوسی درخصوص محیط اطراف کاربر استفاده می‌کنند. صدها بازی از یک تکنولوژی ردیابی بحث برانگیز برای...
توریست مالزی- یک بررسی جدید نشان می‌دهد، صدها بازی اندرویدی از یک سیستم ردیاب برای جاسوسی درخصوص محیط اطراف کاربر استفاده می‌کنند. صدها بازی از یک تکنولوژی ردیابی بحث برانگیز برای گوش دادن به صداهای محیط اطراف کاربر استفاده می‌کنند تا ببینند آنها چه برنامه تلویزیونی را تماشا می کنند.

این سیستم توسط شرکت استارت‌آپ “آلفونسو” (Alphonso) ساخته شده است و می‌تواند از میکروفون موبایل استفاده کند تا صداهای پس زمینه را تجزیه و تحلیل کند. این سیستم، سیگنال‌های صوتی تبلیغات تلویزیونی را شنیده و همچنین قادر است تشخیص دهد افراد کجا حضور دارند و در حال تماشای چه فیلمی هستند.

این شرکت در وبسایت خود اطلاعات استخراج شده از ۴۰ میلیون تلویزیون هوشمند، دستگاه ست‌آپ باکس، موبایل و وسایل اتاق نشیمن را که با استفاده از تکنولوژی ” آلفونسو” از آنها جاسوسی شده، قرار داده است.

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بیش از ۲۵۰ بازی که از نرم افزار آلفونسو استفاده می‌کنند، در گوگل پلی و برخی دیگر نیز در اپ استور اپل موجود هستند. گروه هدف بسیاری از این برنامه‌های بازی، کودکان هستند.

این شرکت اظهارکرد: برنامه خوکار تشخیص محتوا(ACR) ارائه شده توسط ما که در نوع خودش بهترین است، از فن‌آوری پیشرفته تشخیص اثر انگشت استفاده می‌کند تا تبلیغات و برنامه‌های در حال پخش تلوزیون را در کسری از ثانیه و کاملا ناشناس شناسایی کند.

سال گذشته نیز یک مطالعه نشان داد که ۲۳۴ برنامه اندرویدی با استفاده از تکنولوژی مشابه با نام “سیلور پوش” (SilverPush)ساخته شده‌انددر سال ۲۰۱۶، “کمیسیون تجارت فدرال” (FTC) هشدار داد استفاده از کدها برای شنود صداهای تلویزیون کاربران گوشی‌ها به منظور پی بردن به عادات افراد هنگام مشاهده تلویزیون، برای توسعه دهندگان این کدها عواقبی خواهد داشت.

کمی بعد از این هشدار، شرکت “سیلور پوش” اعلام کرد که به استفاده از سیستم ردیابی صدا پایان داده است. این در حالی است که این شرکت اذعان کرد این اقدام یک تصمیم تجاری است و به خاطر این تهدید نبوده است.

دیلی‌میل گزارش می‌دهد که دهها بازی در گوگل پلی مانند “دریم ران”(Dream Run)، “هانی کوئست” (Honey Quest) و “تون کراش”(Toon Crush) از این تکنولوژی استفاده کرده‌اند.

منبع: ایسنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

دوازده + نوزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!