صدور ویزای ۱۲ ماهه مالزی برای دانشجویان بین المللی ۲۳ کشور

توریست مالزی – اداره مهاجرت یک کارگروه ویژه برای نظارت بر خروج گردشگران از چین و هند ایجاد خواهد کرد که با ویزای ۳۰ روزه فرودگاهی وارد کشور می...
توریست مالزی – اداره مهاجرت یک کارگروه ویژه برای نظارت بر خروج گردشگران از چین و هند ایجاد خواهد کرد که با ویزای ۳۰ روزه فرودگاهی وارد کشور می شوند.

به گزارش نیواستریت تایمز، داتوک سری سیف الدین وزیر کشور گفت: این بخشی از تلاش ها برای افزایش تدابیر امنیتی است زیرا قرار است دولت اقداماتی را تحت طرح آزادسازی ویزا انجام دهد و گزارش های نظارتی به صورت دوره ای ارائه شود. طرح آزادسازی ویزا با تدابیر امنیتی و اجرایی یکپارچه در میان سازمان های مربوطه تقویت خواهد شد تا هجوم خارجی ها و مهاجران غیرقانونی را مهار کند.

وی در بیانیه ای گفت: «وزارت کشور، از طریق اداره مهاجرت و پلیس، با حفظ غربالگری اولیه همه مسافران، به ویژه کسانی که دارای سوابق جنایی و احتمال اقدامات تروریستی هستند، فعالیت های گشت زنی در مناطق معروف در میان خارجی ها مانند مسجد هند، پلازا لویات و بوکیت بینتانگ را افزایش خواهد داد. فعالیت های اطلاعاتی و اجرایی نه تنها بر روی کارگران خارجی، بلکه کارفرمایانی که مهاجران غیرقانونی را به کار می گیرند یا پناه می دهند نیز اجرا خواهد شد.

سیف الدین گفت: لیست ممنوع الوردها (NTL) همچنان حفظ می شود و خطوط هوایی مسئولیت بررسی اینکه آیا مسافرانی که با این شرکت پرواز می کنند ‘بلیت های برگشت و رزرو هتل تایید شده’ را دارند یا خیر، محفوظ است. دولت همچنین وارد کردن داده های اجباری را تحت کارت ورود دیجیتال مالزی (MDAC) که با سیستم مهاجرت MyIMMs ادغام خواهد شد، بررسی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که ورود همه گردشگران خارجی ثبت می شود. همچنین قانون مهاجرت ۱۹۵۹/۶۳ و مقررات مهاجرت ۱۹۶۳ مربوط به مجازات ها را به عنوان یک اقدام بلند مدت بررسی خواهد کرد.

وی گفت: به دنبال سفر بدون ویزا برای گردشگران از چین و هند که اخیراً اعلام شده است، دولت اکنون طرح آزادسازی ویزا را در تلاش برای اطمینان از اینکه مالزی مقصد انتخابی در منطقه باقی می‌ماند، انجام می‌دهد. این طرح همچنین باعث بهبود امکانات مهاجرتی موجود برای گردشگران از اروپا، آسیای جنوب شرقی، خاورمیانه و غرب آسیا و … خواهد بود.

به غیر از معافیت ۳۰ روزه روادید برای گردشگران چین و هند از ۱ دسامبر، این طرح شامل ویزای ۳۰ روزه (MEV) برای همه مسافران به مالزی و همچنین یک گذرنامه بازدید اجتماعی طولانی مدت تا سقف ۱۲ ماه برای دانشجویان بین المللی از ۲۳ کشور که در اینجا فارغ التحصیل شده اند و مایل به ادامه تحصیل، مسافرت یا کار پاره وقت در بخش های مجاز در کشور هستند نیز خواهد بود.

کشورهای استرالیا، نیوزیلند، برونئی، سنگاپور، کره جنوبی، ژاپن، آلمان، بریتانیا، فرانسه، کانادا، سوئیس، هلند، عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر، عمان، بحرین، سوئد، نروژ، دانمارک ، فنلاند و ایالات متحده.

وی گفت: این طرح طی یک سال بررسی می شود تا بازده سرمایه گذاری (ROI) اندازه گیری شود و در صورت لزوم اصلاحاتی انجام شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 + 13 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!