عرضه واکسن تقویتی کرونا برای سویه اومیکرون و زیرشاخه‌های ‌آن

توریست مالزی – کمیسیون اتحادیه اروپا استفاده از یک واکسن تقویتی جدید کرونا را تایید کرد. به گفته آژانس دارویی اتحادیه اروپا واکسن جدید بیون‌تک/فایزر ایمنی موثری در برابر...
توریست مالزی – کمیسیون اتحادیه اروپا استفاده از یک واکسن تقویتی جدید کرونا را تایید کرد. به گفته آژانس دارویی اتحادیه اروپا واکسن جدید بیون‌تک/فایزر ایمنی موثری در برابر سویه اومیکرون و زیرشاخه‌های آن ایجاد می‌کند.

به گزارش دویچه وله، کشورهای اتحادیه اروپا اکنون می‌توانند از واکسن تقویت کننده (یادآور) جدیدی علیه کرونا استفاده کنند. کمیسیون اتحادیه اروپا واکسن “دو ظرفیتی” تولید شده توسط شرکت‌های دارویی بیون‌تک/فایزر BioNTech/Pfizer را تایید کرده است. این واکسن برای محافظت در برابر ویروس کرونا، سویه اومیکرون (Omicron) و دو زیرشاخهBA.4 وBA.5 این ویروس طراحی شده است.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا (EMA) تایید این واکسن را به اتحادیه اروپا توصیه کرده بود. به گفته این سازمان واکسن جدید ایمنی موثری را ایجاد می‌کند. انتظار می‌رود این واکسن به اندازه نسخه اصلی بی خطر باشد.

اولین تقویت کننده سازگار شده با سویه اومیکرون اول سپتامبر امسال تایید شد: دو واکسن از BioNTech/Pfizer و شرکت مدرنا (Moderna) که در برابر زیرمتغیر BA.1 این سویه ایمنی ایجاد می‌کند. دو زیرشاخه‌ اومیکرون، یعنی BA. 4 و BA .5 در حال حاضر در سراسر جهان شایع است، آنها باعث ایجاد آخرین امواج کرونا در اروپا و آمریکا در چند ماه گذشته شده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت + شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!