علاقه به MM2H با اخبار قوانین به روز شده افزایش یافت

توریست مالزی – نمایندگان مالزی خانه دوم من (MM2H) شاهد افزایش علاقه به این برنامه پس از اعلام دستورالعمل های جدید از طرف چینی ها بوده اند. به گزارش...
توریست مالزی – نمایندگان مالزی خانه دوم من (MM2H) شاهد افزایش علاقه به این برنامه پس از اعلام دستورالعمل های جدید از طرف چینی ها بوده اند.

به گزارش استار، تارا لیم، مشاور MM2H گفت که اکثر علاقمندان از چین هستند، اما او همچنین شاهد افزایش علاقه اتباع تایوانی است. او گفت: ‘من بیش از ۷۰ متقاضی علاقه مند دارم و بسیاری از نمایندگان اطراف من نیز حدود ۴۰ تا ۵۰ متقاضی بالقوه دارند.’ علاقه فزاینده ای از سوی سنگاپوری هایی وجود دارد که MM2H را برای بازنشستگی در نظر می گیرند، به دلیل هزینه های زندگی ارزان تر و فرهنگ مشابه، گزینه جذابی برای آنان است.

لیم گفت: «با حذف شرط درآمد ۴۰۰۰۰ رینگتی خارج از مالزی، می‌توان تعداد بیشتری جذب کرد. تغییرات در مالکیت یک ملک ممکن است برخی را منصرف کند. با این حال، کسانی هستند، این شرایط را برآورده خواهند کرد. مالکیت املاک در مالزی همچنان ارزان‌تر است،

او همچنین گفت که در مقایسه با برنامه مشابه در تایلند (Elite Thailand)، برنامه مالزی همچنان رقابتی است. «الیت تایلند به حداقل ۹۰۰۰۰۰ بات (۱۱۵۰۰۰ RM) برای پنج سال نیاز دارد که قابل استرداد نیست، نقاط داغ کنونی برای متقاضیان MM2H کوالالامپور و پنانگ است و جوهور نیز محبوبیتش در حال افزایش است. افرادی که تحت شرایط قبلی MM2H قرار گرفتند، مشمول قوانین جدید نیستند. آنها باید طبق نامه تایید ویزای خود به شرایط مراجعه کنند.

جیمی چیو، یک مشاور MM2H، همچنین گفت: برخی هستند که هنوز شرایط را بسیار سخت می‌دانند. خرید اجباری ملک، به ویژه برای دوره نگهداری ۱۰ ساله، می تواند تعهد مالی قابل توجهی باشد. ممکن است برای تعیین این که چه تعداد واقعاً درخواست خواهند داد، خیلی زود باشد. ما هنوز به جزئیات بیشتری از دولت برای روند درخواست و مدت زمان تأیید نیاز داریم. مالزی همچنان یک مقصد جذاب برای MM2H باقی مانده است، به ویژه با هزینه کمتر زندگی، فرهنگ متنوع ، سبک زندگی آرام و توانایی داشتن دارایی.

از سوی دیگر، آنتونی لیو، رئیس انجمن مشاوران MM2H گفت: بسیاری از مشتریانش علاقه خود را به این برنامه پس از الزام خرید ملک از دست دادند. فقط ۳۰ تا ۴۰ درصد از دارندگان فعلی MM2H می‌توانند در مالزی ملک بخرند. در حالی که خارجی های چین، هنگ کنگ و کره بیشتر مایل به خرید ملک هستند، ژاپن و کشورهای غربی معمولا ترجیح می دهند اجاره کنند. او همچنین امیدوار است که وزارتخانه بتواند روشن کند که آیا متقاضیان باید ابتدا ملک را خریداری کنند یا این که می توانند بعداً خریداری کنند.

جورج یوئه، یک مهاجر MM2H از چین، گفت: در سال ۲۰۲۲ به همراه همسرش به مالزی آمد. آنها پس از این که در طول سفرهای خود در منطقه عاشق این کشور شدند، این حرکت را برنامه ریزی کرده بودند. زیرا مردم محلی به زبان چینی و انگلیسی صحبت می کنند که برای ما بسیار راحت بود و ما به راحتی می توانستیم با غذا و آب و هوای اینجا سازگار شویم. با این حال، شرایط جدید MM2H ممکن است مهاجران را منصرف کند، زیرا دیگر انعطاف پذیری خود را از دست داده است. اکنون با شرایط خرید ملک و حداقل اقامت ۹۰ روزه در کشور این شرایط سخت تر شده است.

او گفت: «زمانی که در سال ۲۰۱۹ درخواست دادم، تعدادی از دوستانم علاقه مند بودند، اما با این دستورالعمل های جدید، علاقه خود را از دست دادند.

در ۱۴ ژوئن، وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ کینگ سینگ یک دسته بندی جدید برای متقاضیان MM2H – پلاتین، طلا و نقره اعلام کرد. دسته پلاتینیوم به سپرده ثابت ۱ میلیون دلاری، دسته طلایی ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا و دسته نقره ای ۱۵۰۰۰۰ دلاری آمریکا به همراه خرید ملک حداقل ۶۰۰۰۰۰ رینگتی نیاز دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه × 4 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!