علی رغم مقررات منع آمد و شد، نوزادان کمتری در مالزی به دنیا آمدند

توریست مالزی – بر اساس اعلام وزارت آمار مالزی، این کشور علی رغم اجرای مقررات منع آمد و شد(MCO) امسال تعداد بسیار کمتری از نوزادان در سه ماهه اول...
توریست مالزی – بر اساس اعلام وزارت آمار مالزی، این کشور علی رغم اجرای مقررات منع آمد و شد(MCO) امسال تعداد بسیار کمتری از نوزادان در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ متولد شدند.

به گزارش استار، بر اساس داده های جمعیتی منتشر شده، نوزادان متولد شده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ، ۱۰.۸٪ کاهش یا ۱۰۲،۹۶۹ نفر کاهش قابل توجه ای داشته است.

دکتر محد عزیز، ​​رئیس آمار، گفت: در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، تعداد نوزادان پسر (۵۳۲۹۲ تولد) بیش از نوزادان دختر (۴۹۶۷۷ تولد) است. سلانگور با ۱۹،۷۲۹ تولد (۱۹.۱٪) بالاترین ولادت های زنده را به ثبت رساند در حالی که لابوان کمترین (۳۶۸ تولد یا ۰.۴٪) را به ثبت رساند. مالزی همچنین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، با مجموع ۴۳ هزار و ۵۴۵ مورد، ۰.۷ درصد افزایش در تعداد مرگ و میرها را ثبت کرده است. تعداد مرگ و میر ثبت شده برای مردان ۲۵،۰۷۶ (۵۸٪) بیشتر بود در حالی که زنان ۱۸،۴۶۹ (۴۲٪) بودند. در همین مدت، سلانگور با ۶۹۰۹ مرگ (۲/۱۵٪) بیشترین تعداد مرگ را ثبت کرد در حالی که پوتراجایا با ۶۵ مورد مرگ (۱/۰٪) کمترین میزان مرگ را ثبت کرد.

دکتر محد عزیر همچنین گفت که ۸۰۱ مرگ ناشی از کووید – ۱۹ در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ثبت شده است که در مقایسه با ۴۷۱ مرگ در سال ۲۰۲۰، ۷۰.۱ درصد افزایش داشته است. سلانگور بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از کووید – ۱۹ را با ۲۸۵ مورد مرگ ثبت کرد، در حالی که پوتراجایا کمترین آمار را تنها با دو مورد مرگ ثبت کرد و هیچ گونه مرگ در پرلیس ثبت نشد.

اداره آماراعلام کرد که جمعیت مالزی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۰.۷ درصد افزایش یافته است، با برآورد ۳۲.۷۵ میلیون نفر. کل جمعیت ۲۹.۹۱ میلیون (۹۱.۳٪) شهروند و ۲.۸۴ میلیون (۸.۷٪) غیر شهروند را تشکیل می داد. ترکیب جمعیت ۶۵ سال به بالا (سالمندی) از ۲.۲۶ میلیون به ۲.۳۷ میلیون نفر در مدت مشابه رسید. این روند مطابق با سایر کشورهای پیشرفته است که به سمت پیر شدن جمعیت پیش می روند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!