غلامی: رایزنی با سفارت‌های خارجی برای رفع مشکلات ویزای دانشجویان

توریست مالزی – وزیر علوم با اشاره به گلایه رؤسای دانشگاه‌ها از مشکلات ویزا و ارز خطاب به سفیران این سه کشور گفت: برای رفع این مشکلات به پشتیبانی...
توریست مالزی – وزیر علوم با اشاره به گلایه رؤسای دانشگاه‌ها از مشکلات ویزا و ارز خطاب به سفیران این سه کشور گفت: برای رفع این مشکلات به پشتیبانی سفارتخانه‌ها و مقامات آنها نیازمندیم.
به گزارش تسنیم،‌ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست منصور غلامی در نشست رؤسای دانشگاه‌های متولی کارگروه همکاری‌های علمی بین‌المللی و سفرای کشورهای هدف که با حضور سفیران سه کشور روسیه، اتریش و فرانسه برگزار شد، پس از استماع صحبت‌های رؤسای دانشگاه‌های ایران و سفرای خارجی اظهار داشت: درصدد برقراری و ادامه همکاری‌های علمی آکادمیک با کشورهای مختلف جهان در راستای تحقق برنامه‌های بین‌المللی در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی هستیم.
وی ادامه داد: در راستای برقراری تعاملات علمی با کشورهای دیگر تفاهمنامه‌های متعددی امضا شده و ایران هم تجربیات و نظرات خود را در زمینه‌های علمی به کشورهای اروپایی منتقل کرده و خواهد کرد.
غلامی با اشاره به پیگیری موضوعات بین‌المللی علمی توسط قائم مقام وزیر در این وزارتخانه گفت: یک مدیر به‌صورت ویژه این مسئولیت را در وزارتخانه پیگیری می‌کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ایران از کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی حمایت می‌کند، گفت: همچنین میزبان کرسی‌های زبان سایر کشورها در دانشگاه‌ها هستیم.
وی با اشاره به گلایه‌های دانشگاهیان ایران از مشکلات ارزی و ویزا گفت: برای حل برخی مشکلات در روابط علمی بین‌المللی به پشتیبانی سفارتخانه‌ها و مقامات سفارتخانه‌ها نیازمندیم.
غلامی اظهار امیدواری کرد: این نشست و دوره‌های بعدی این نشست راهی عملی برای گسترش همکاری علمی آکادمیک بین دانشگاه‌های ایران و جهان باشد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 − 13 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!