فاز سه واکسیناسیون در مالزی به تاخیر افتاد

توریست مالزی – مرحله سوم برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ که قرار بود در این ماه آغاز شود، ممکن است به تأخیر بیفتد. به گزارش استار، وزیر...
توریست مالزی – مرحله سوم برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ که قرار بود در این ماه آغاز شود، ممکن است به تأخیر بیفتد.

به گزارش استار، وزیر علوم، فناوری و نوآوری جمال الدین خیری گفت: کمبود منابع واکسن در کشور در حال حاضر می تواند منجر به تاخیر در طرح واکسیناسیون شود. مرحله سوم واکسیناسیون قرار بود در ماه می آغاز شود و تا فوریه ۲۰۲۲ ادامه یابد. سرعت کند برنامه واکسیناسیون توسط دولت ایجاد نشده بلکه شرکت های دارویی اولویت کشورهای ثروتمند را در توزیع واکسن قرار داده اند.

وی گفت: بسیاری از مالزیایی ها قصد واکسیناسیون دارند، اما در حال حاضر به اندازه کافی موجود نیست. واکسن هنوز نرسیده است. آنها (به تدریج می رسند) “. با این حال، وی به مردم اطمینان داد که در ماه آینده تعداد بیشتری واکسیناسیون انجام خواهدشد زیرا کشورهای ثروتمند بیشتر شهروندان خود را تلقیح کرده اند. این مانند صحنه ای در تایتانیک است که بچه های طبقه پایین منتظر قایق های نجات هستند در حالی که بچه ها در کابین ثروتمند فرار کرده اند. این چیزی است که اتفاق می افتد.

انتظار می رود ۶۱۰،۰۰۰ دوز AstraZeneca ماه آینده و به دنبال آن حدود ۴۱۰،۰۰۰ دوز در ماه ژوئیه، به طور مستقیم دریافت شود. در ماه های آگوست و سپتامبر، ۱.۲ میلیون دوز واکسن AstraZeneca به مالزی وارد خواهد شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

7 + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!