فستیوال پناهندگان ۲۰۲۳

توریست مالزی – فستیوال پناهندگان برای ایجاد روابط بهتر با مالزیایی ها. این رویداد سه روزه، دارای نمایش‌، نمایشگاه‌ و جلساتی است که بینشی از زندگی افرادی که از...
توریست مالزی – فستیوال پناهندگان برای ایجاد روابط بهتر با مالزیایی ها. این رویداد سه روزه، دارای نمایش‌، نمایشگاه‌ و جلساتی است که بینشی از زندگی افرادی که از خانه‌هایشان آواره شده‌اند را ارائه می‌دهد.

به گزارش FMT، هیچ کس نمی خواهد مجبور شود از خانه خود فرار کند و خانواده، دوستان و رویاهای خود را پشت سر بگذارد. با این حال، به دلیل واقعیت هایی مانند درگیری های داخلی، آزار و اذیت یا بلایای ناشی از آب و هوا و غیره…. بسیاری از مردم مجبور به پناهندگی می شوند و به دنبال خانه ای جدید در مکانی جدید هستند زیرا چاره دیگری ندارند. اما بسیاری از کشورها به جای استقبال یا کمک به آنها، سیاست های خصمانه پناهندگی را به اجرا می گذارند که از دریافت کمک های مورد نیاز آنها جلوگیری می شود.

به گفته ماهی راماکریشنان، فعال، این دلیل پشت موضوع جشنواره پناهندگان امسال، ‘Inclusion for a Better World’ است. این به عنوان یادآوری به دولت ها برای رفتار انسانی تر در مورد موضوع پناهندگان است. جشنواره امسال ویژه است زیرا گروه های مختلفی از مردم، از جمله مهاجران، دانشجویان خارجی، مالزیایی ها از اقشار مختلف جامعه و سازمان های جامعه مدنی گرد هم آمده اند تا در کنار پناهندگان باشند. ماهی، بنیانگذار جشنواره سه روزه پناهندگان که اکنون هفتمین سال خود را سپری می کند، گفت: این همبستگی است با دوستانمان که در جستجوی خانه جدید به مالزی آمده اند.

دیوید وربکت، عکاس خبرنگار مجارستانی، نمایشگاه و نمایشی از پناهندگان صحرایی، گروهی که اغلب نادیده گرفته می شود، ارائه خواهد داد. سازمان غیرانتفاعی عدالت و حقوق آسیا (AJAR) از جاکارتا، اندونزی، برای نمایش و پرسش و پاسخ فیلم «Aara Rohingya» حضور خواهند داشت. همچنین اجراهایی توسط کودکان پناهنده و هنرمندان مالزیایی، نوازندگان خیابانی و یک خواننده رپ، و همچنین بازاری با نقاشی، حنا کاری، غذا، هنر و صنایع دستی اجرا خواهد شد.

یکی از جلساتی که باید به آن توجه داشت، بحث میزگرد «هویت‌های متقاطع و تعلق ما» است، با استاد دوزبانه مصطفی عبدی‌کادیر علی میره، بنیانگذار پروژه R.ED، آنگر آنگ و افسر نظارت و ارزیابی صندوق اضطراری پناهندگان، لوویش سکاران.

یکی دیگر از نکات برجسته کتابخانه انسانی است، جایی که بازدیدکنندگان جشنواره این فرصت را دارند که با پنج پناهنده صحبت کنند که به عنوان «کتاب زنده» در مورد موضوعات مختلف خدمت می کنند. ماهی گفت که مهمتر از همه، بازدیدکنندگان از جشنواره می توانند از نزدیک آرزوها، دیدگاه ها، امیدها و چالش های پناهندگان را بشنوند. به گفته وی، در حال حاضر تقریباً نیم میلیون پناهنده در مالزی زندگی می کنند که هر کدام دارای مهارت های ارزشمند و فرهنگ و سنت های غنی هستند.

او گفت: «در حالی که اذعان به آزار و شکنجه ای که آنها تجربه کرده اند مهم است، اما به همان اندازه مهم است که بفهمیم آنها بسیار بیشتر از آن چیزی هستند که از سر گذرانده اند. ماهی گفت که در مسیر کاری خود با بسیاری از افرادی که نسبت به پناهندگان و کارگران مهاجر ابراز بیزاری می کردند، مواجه شده است. با این حال بسیاری از آن ها از نادانی سرچشمه می گیرد. بنابراین جشنواره هایی مانند این نقش مهمی در ایجاد پل هایی بین پناهندگان و جامعه بزرگ مالزی ایفا می کند.

The Refugee Festival 2023


Date: Sept 8-10


Time: 12pm-8.30pm


Venue:
KL Chinese Assembly Hall,
۱, Jln Maharajalela, Kampung Attap, Kuala Lumpur


For more information, visit the website or contact [email protected].


پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده + یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!