قابلیت شناسایی چهره در خودپرداز بانک سنگاپور – نسل بعدی خودپردازها

توریست مالزی – تا به حال به یک دستگاه خودپرداز رفته‌اید و تازه بعد از رسیدن به آن متوجه شده‌اید که کارت خود را در خانه جا گذاشته‌اید؟ این...
توریست مالزی – تا به حال به یک دستگاه خودپرداز رفته‌اید و تازه بعد از رسیدن به آن متوجه شده‌اید که کارت خود را در خانه جا گذاشته‌اید؟ این تجربه بسیار تلخی است که بسیاری از ما آن را تجربه کرده‌ایم (و در بسیاری از مواقع وقت ما را تلف می‌کند) اما به تازگی اخبار امیدوار کننده‌ای منتشر شده که از استفاده از قابلیت شناسایی چهره در خودپرداز یک بانک سنگاپوری حکایت دارد. برای جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری ZDNet، بانک OCBC مستقر در سنگاپور به تازگی امنیت بیومتریک صورت را در هشت دستگاه خودپرداز خود (از جمله شعبه‌های اصلی این بانک در شهرهای اصلی سنگاپور یعنی در منطقه مرکزی شهر و یک فروشگاه رفاهی) فعال کرده است. البته باید این نکته را یادآور شویم که کاربران فقط می‌توانند از این فناوری برای بررسی موجودی حساب خود استفاده کنند. قطعا توانایی برداشت وجه نقد “به طور تدریجی” اضافه خواهد شد، هرچند بانک OCBC جدول زمانی مشخص نکرده است. پس از رسیدن این گزینه، سایر ویژگی‌ها (از جمله سپرده‌های نقدی، انتقال وجه به سایر بانک‌ها، کارت‌های نقدی و کارت‌های اعتباری و پرداخت قبض کارت اعتباری) در سال آینده فعال خواهند شد.

بانک OCBC در بیانیه‌ای اعلام کرد که درخواست موجودی حساب و برداشت وجه نقد بیشترین استفاده از خدمات خودپرداز است که تقریباً ۸ مورد از هر ۱۰ تراکنش خودپرداز در سنگاپور را شامل می‌شود. این شرکت با استفاده از زیرساخت ملی هویت دیجیتال سنگاپور، (SingPass Face Verification) هویت کاربران را در پایگاه داده بیومتریک ملی حاوی بیش از ۴ میلیون تصویر و هویت ساکنان تأیید می‌کند.

در حالی که شناسایی صورت در دستگاه‌های خودپرداز بدون شک باعث بروز نگرانی‌های امنیتی خواهد شد اما باید ذکر کنیم که این سیستم “قابلیت تشخیص زنده بودن” را دارد تا استفاده از عکس‌ها، فیلم‌ها و ماسک‌ها را مسدود کند. همچنین کاربران باید قبل از شروع روند استفاده از خودپرداز، یک شماره شناسایی وارد کنند.

این اولین دستگاه خودپردازهایی نیست که از تأیید تشخیص چهره استفاده می‌کنند. چین از اولین خودپرداز با این فناوری را در سال ۲۰۱۵ رونمایی کرد و CaixaBank اسپانیایی نیز از سال ۲۰۱۹ کار با این خودپردازها را آغاز کرد. استفاده از این فناوری (مخصوصاً در زمان همه‌گیری Covid-19) تماس به سطوح را کاهش خواهد داد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 + 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!