قانونی برای کنترل بهتر فضای مجازی در مالزی

توریست مالزی – کارشناسان معتقدند شبکه‌های اجتماعی در مالزی با اجرای قانون جدید دولت مالزی، بسیار بهتر از قبل مدیریت می‌شود. به گزارش صدا و سیما ، کارشناسان اجرای...
توریست مالزی – کارشناسان معتقدند شبکه‌های اجتماعی در مالزی با اجرای قانون جدید دولت مالزی، بسیار بهتر از قبل مدیریت می‌شود.

به گزارش صدا و سیما ، کارشناسان اجرای قانون جدید مدیریت فضای مجازی مالزی را در مقاسیه با قبل، بسیار موثر ارزیابی کردند. کارشناسان معتقدند شبکه‌های اجتماعی در مالزی با اجرای قانون جدید دولت این کشور، بسیار بهتر از قبل مدیریت می‌شود.

“داریش وارن” روزنامه نگار مالزیایی گفت: این قانون بر سلامت و صیانت از فضای مجازی متمرکز است و نظارت بر محتوا بسیار جدی‌تر از قبل انجام می‌شود.

وزیر ارتباطات مالزی با اشاره به نظارت و رصد سریع و پیگیری و تحقیق موارد خلاف شبکه‌های اجتماعی از اعمال مجازات‌های سنگین برای کاربرانی که چارچوب‌های قانونی را زیر پا بگذارند، خبر داد.

یک کارشناسان حقوق نیز ضمن اشاره به جزییات قانون جدید نظارت بر محتوای فضای مجازی گفت: چنانچه کمیسیون ارتباطات و رسانه مالزی محتوای پایگاه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی را نامناسب تشخیص دهد، فیلترینگ و حذف فوری محتوا را به عنوان دو مکانیسم اصلی اعمال می‌کند.

دکتر یوگس” افزود: بر اساس قانون جدید، عاملان انتشار مطالب غیراخلاقی، اخبار جعلی و محتوای ضد اسلامی و حاکمیت مالزی بسته به نوع جرم تا سقف ۲۵ هزار دلار جریمه نقدی و حداکثر به شش سال حبس، محکوم می‌شوند.

بر اساس آمار رسمی از ۳۳ میلیون جمعیت مالزی، ۲۷ میلیون نفر به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دسترسی دارند و موارد سرگرم کننده، شایعات، اخبار، تبلیغات تجاری، سوژه‌های سیاسی و مطالب آموزشی، بیشترین محتوایی است که در میان کاربران فضای مجازی در مالزی دست به دست می‌چرخد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!