قوانین مهاجرتی استرالیا باز هم سخت‌تر می‌شود؛ محدودیت‌های جدید برای صدور ویزای دانشجویی

توریست مالزی – استرالیا قرار است از این هفته قوانین سختگیرانه‌تری را برای ویزای دانشجویان خارجی اعمال کند، زیرا داده‌های رسمی نشان می‌دهد که مهاجرت به بالاترین حد خود...
توریست مالزی – استرالیا قرار است از این هفته قوانین سختگیرانه‌تری را برای ویزای دانشجویان خارجی اعمال کند، زیرا داده‌های رسمی نشان می‌دهد که مهاجرت به بالاترین حد خود رسیده که به احتمال زیاد باعث تشدید بیشتر بازار اجاره که در حال حاضر با کمبود مواجه است خواهد شد.

به گزارش یورونیوز، الزامات زبان انگلیسی برای ویزای دانشجویان و فارغ التحصیلان افزایش خواهد یافت و در عین حال، دولت این اختیار را خواهد داشت که موسسات آموزشی را در صورت نقض مکرر قوانین، از جذب دانشجویان بین المللی تعلیق کند.

کلر اونیل، وزیر امور داخلی در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «اقدامات این آخر هفته همچنان باعث کاهش سطح مهاجرت می‌شود و در عین حال به تعهدات در اصلاح سیاست‌های ناکارآمد مهاجرتی که آن‌را به ارث برده‌ایم عمل خواهد کرد.» برای مقابله بیشتر با دانشجویان بین‌المللی که به دنبال کار به استرالیا می‌آیند، «آزمون دانشجوی واقعی» جدیدی معرفی می‌شود، در حالی که شرایط «عدم تمدید اقامت» برای ویزای توریستی بیشتری اعمال خواهد شد.

این سیاست‌ها پس از اقدامات سال گذشته برای بستن امتیازات دوران کووید که توسط دولت قبلی وضع شده بود، از جمله ساعات کاری بدون محدودیت برای دانشجویان بین‌المللی، صورت می‌گیرد. دولت در آن زمان اعلام کرد که قوانین مربوط به دانشجویان تشدید خواهد شد که می‌تواند باعث نصف شدن میزان مهاجران آن در طول دو سال شود. ا

سترالیا برای کمک به مشاغل برای پر کردن کمبود نیروی کار پس از همه‌گیری کووید-۱۹ تعداد مهاجرات سالانه خود را در سال ۲۰۲۲ به شکل قابل توجهی افزایش داد. این سیاست پس از آن صورت گرفت که به دلیل شروع ویروس کرونا دانشجویان و کارگران خارجی به مدت تقریبا ۲ سال خارج از کشور نگه داشته و به آنها اجازه ورود به استرالیا داده نشد. اما هجوم ناگهانی کارگران و دانشجویان خارجی فشار بر بازار اجاره که در حال حاضر با کمبود مواجه است را تشدید کرده است.

اطلاعات منتشر شده توسط اداره آمار استرالیا نشان می‌دهد که مهاجرت خالص در سال منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳، ۶۰ درصد افزایش یافته و به رکورد ۵۴۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسیده که بالاتر از ۵۱۸ هزار نفری است که در سال منتهی به ژوئن ۲۰۲۳ وارد کشور شده بودند. به طور کلی، جمعیت استرالیا در سال منتهی به سپتامبر گذشته با سریع‌ترین سرعت ثبت شده، ۲ و نیم درصد افزایش یافته و به ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.

بیشتر این افراد تازه وارد از کشورهایی چون هند، فیلیپن و چین بوده‌اند که باعث افزایش نیروی کار و بحران مسکن اجاره‌ای شده است. کمبود بازار مسکن در استرالیا در حالیست که هزینه های بالای ساخت و ساز در این کشور مانع از عرضه جدید مسکن شده است. اونیل گفت که اقدامات دولت از سپتامبر گذشته منجر به کاهش سطح مهاجرت شده، به طوری که تعداد ویزای دانشجویی بین المللی اخیرا نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش یافته است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!