قیمت برنج سفید وارداتی ۳۶ درصد افزایش یافت

توربست مالزی – قیمت برنج سفید وارداتی به ۳۲۰۰ رینگت از ۲۳۵۰ رینگت به ازای هر تن از روز جمعه (۱ سپتامبر) افزایش یافته است. به گزارش استار، برناس...
توربست مالزی – قیمت برنج سفید وارداتی به ۳۲۰۰ رینگت از ۲۳۵۰ رینگت به ازای هر تن از روز جمعه (۱ سپتامبر) افزایش یافته است.

به گزارش استار، برناس در بیانیه ای اعلام کرد:افزایش قیمت برنج سفید وارداتی در انبارهای این کشور در سراسر کشور مطابق با قیمت جهانی فعلی برنج سفید وارداتی است. به دلیل عوامل غیرقابل پیش بینی مانند تغییرات آب و هوایی، کاهش نرخ ارز خارجی؛ هزینه های عملیاتی بالا و درگیری ها در منطقه در نیمه اول سال با موارد چالش برانگیزی روبرو بودیم.

در این بیانیه آمده است: «این عوامل روی هم رفته اثر قابل توجهی در بازار تجارت جهانی بر جای گذاشته که بعداً با ممنوعیت صادرات برنج سفید توسط هند تشدید شد. با این حال، با توجه به نامشخص بودن وضعیت فعلی و با توجه به لزوم تضمین فعالیت های تجاری پایدار و ثبات صنعت، افزایش قیمت ها در حال حاضر ضروری و اجتناب ناپذیر است.

این شرکت همچنین با وزارت کشاورزی و امنیت غذایی و آژانس ها و مقامات مرتبط و همچنین شرکای تجاری بین المللی برای اطمینان از عرضه پایدار برنج برای مالزی همکاری می کند. اگرچه بازار جهانی غذا اکنون نامشخص و چالش برانگیز است، ما همچنین گام‌های مناسبی برای بهبود و تضمین انعطاف‌پذیری بازار برنج داخلی، با اطمینان از کیفیت، ثبات قیمت و در دسترس بودن محصول برمی‌داریم.

در ۲۰ ژوئیه، هند، بزرگترین صادرکننده برنج جهان، محموله های برنج سفید غیر باسماتی را ممنوع کرد تا قیمت های داخلی را در سطوح پایین در آستانه انتخابات عمومی خود که در اوایل سال ۲۰۲۴ برگزار می شود، حفظ کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

نوزده − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!