لغو مسابقات اسکواش در مالزی، پس از امتناع در ارائه ویزا به ورزشکاران اسرائیل

توریست مالزی – مسابقات جهانی اسکواش در مالزی پس از امتناع این کشور در ارائه ویزا به ورزشکاران اسرائیل لغو شد. قرار بود مسابقات قهرمانی اسکواش مردان جهان بین...
توریست مالزی – مسابقات جهانی اسکواش در مالزی پس از امتناع این کشور در ارائه ویزا به ورزشکاران اسرائیل لغو شد.

قرار بود مسابقات قهرمانی اسکواش مردان جهان بین روزهای ۱۶ تا ۲۱ آذر با حضور ۲۶ تیم در کوالالامپور برگزار شود. اما فدراسیون جهانی اسکواش (WSF) و سازمان اسکواش مالزی اعلام کردند که این مسابقات به دلیل “عدم امکان رقابت برخی ورزشکاران به خاطر صادر نشدن ویزا” لغو شده است.

به گزارش عصرایران، “زینا ولدریج” رئیس فدراسیون جهانی اسکواش گفت که مقامات ورزشی به دنبال تاثیرگذاری بر بالاترین مقامات مالزی بوده‌اند تا مطمئن شوند که تمام ورزشکاران از جمله ورزشکاران اسرائیل قادر به شرکت در این تورنمنت هستند. برای فدراسیون جهانی اسکواش مهم است که هیچ کدام از کشورها شرکت در این رویداد را از دست ندهند.

انجمن اسکواش اسرائیل قبلا گفت که کشورهای شرکت کننده در این تورنمنت که اسرائیل از شرکت در آن محروم است، چشم خود را بر “نژادپرستی و تبعیض” می بندند. این انجمن همچنین تهدید کرد که اگر فدراسیون جهانی اسکواش نتواند مشکل را حل کند به دادگاه حکمیت ورزش در سوئیس مراجعه خواهد کرد.

فدراسیون جهانی اسکواش گفت که تصمیم برای لغو این رویداد تا حدی تحت تاثیر شناسایی سویه جدید “اومیکرون” بوده است و بیم آن می‌رود که سفر به مالزی تحت تاثیر قرار گیرد. این مسابقات در اوایل سال جاری به دلیل محدودیت‌های مسافرتی مرتبط با ویروس کرونا از نیوزیلند به مالزی منتقل شد.

مالزی در سال ۲۰۱۹ به دلیل تهدید و امتناع از ورود ورزشکاران اسرائیلی از حق میزبانی مسابقات پارا شنا محروم شد. موج‌سواران اسرائیلی پس از رد ویزاهایشان در سال ۲۰۱۵ از شرکت در مسابقه جزیره “لنکاوی” مالزی کنار کشیدند.

حدود ۶۰ درصد از جمعیت مالزی را مسلمانان مالایی تشکیل می‌دهند که ورود به این کشور با پاسپورت اسرائیلی ممنوع است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یک × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!