لیست مراکز واکسیناسیون نوجوانان امروز اعلام می شود

توریست مالزی – وزارت بهداشت لیست PPV های منتخب را سه شنبه (۲۱ سپتامبر) اعلام می کند. به گزارش استار، وزیر بهداشت گفت: وزارتخانه ما لیستی از PPV ها...
توریست مالزی – وزارت بهداشت لیست PPV های منتخب را سه شنبه (۲۱ سپتامبر) اعلام می کند.

به گزارش استار، وزیر بهداشت گفت: وزارتخانه ما لیستی از PPV ها را در ایالت هایی که نوجوانان می توانند واکسیناسیون خود را دریافت کنند، اعلام می کند. این مکان ها در PPV هایی است که در حال حاضر هنوز در حال کار هستند.

خیری اظهار داشت: در حال حاضر، نوجوانان دو راه برای واکسیناسیون دارند. یا آنها منتظر دریافت قرارهای خود از PPV های مدرسه خواهند بود، یا می توانند PPV های اعلام شده را انتخاب کنند. والدین یا سرپرستان باید فرزندان خود را همراهی کنند همچنین والدین یا سرپرست نوجوان باید فرم رضایت نامه را در PPV پر و باید در حضور پزشک آن را امضا کنند. به والدین و سرپرستان توصیه می شود فرزندان واجد شرایط خود را از طریق موسسات آموزشی مربوطه و از طریق برنامه MySejahtera بلافاصله ثبت نام کنند. برای کودکان خارج از این موسسات، ثبت نام واکسیناسیون از طریق برنامه MySejahtera الزامی است.

خیری همچنین به نوجوانان توصیه کرد تا یک هفته پس از واکسیناسیون هیچ گونه فعالیت بدنی انجام ندهند.

دکتر نور هشام نیز گفت: با برنامه ملی ایمن سازی کووید -۱۹ برای نوجوانان که از روز دوشنبه (۲۰ سپتامبر) آغاز شده است، وزارت بهداشت واکسیناسیون را برای کودکان گروه سنی نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۷ سال هدف قرار می دهد تا آماده بازگشت سالم به مدارس شوند.

دکتر نور هشام به والدین و مراقبان توصیه کرد که مراقب عوارض جانبی در بین جوانان پس از واکسیناسیون باشند. وی گفت: مانند سایر داروها، واکسن کووید -۱۹ نیز دارای عوارض جانبی است، اما آنها معمولاً خفیف و خود محدود کننده هستند. مواردی که باید به آنها توجه شود شامل درد و تورم احتمالی در محل تزریق، خستگی، سردرد، درد عضلانی، لرز و تب است. و همچنین التهاب قلب (میوکاردیت) و پریکاردیت، اگرچه این موارد بسیار نادر هستند.

او گفت که میوکاردیت و پریکاردیت معمولاً پس از دریافت دوز دوم رخ می دهد. یا چند روز پس از واکسیناسیون و این حوادث در کودکان پسر شایع تر است. با این حال، خطر میوکاردیت و پریکاردیت کمتر از خطر التهاب قلب ناشی از کووید -۱۹ است که ۳۷ برابر بیشتر است. والدین باید علائم اولیه مانند درد قفسه سینه، مشکل در تنفس و ضربان قلب سریع را پس از دریافت واکسیناسیون توسط کودک کنترل کنند.

وزیر گفت دولت حداقل ۶۰ درصد از نوجوانان را هدف قرار می دهد تا حداقل یک نوبت واکسیناسیون تا نوامبر و حداقل ۸۰ درصد تا ژانویه سال آینده دریافت کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

9 + سیزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!