ماری که بعد از ۱۰۶ سال دیده شد

توریست مالزی – مار گلی (mud snake) کمیاب سلانگور که آخرین بار در سال ۱۹۱۴ مشاهده شده بود ، پس از ۱۰۶ سال دوباره دیده شده است. به گزارش...
توریست مالزی – مار گلی (mud snake) کمیاب سلانگور که آخرین بار در سال ۱۹۱۴ مشاهده شده بود ، پس از ۱۰۶ سال دوباره دیده شده است.

به گزارش استار، این خزنده قهوه ای با لکه های سفید در ۱۹ سپتامبر در یک زهکش بتونی کم عمق در نزدیکی جنگل مردابی نی سون دیده شد.

دنیس چان، ۲۶ ساله به همراه دوستش، در تاریخ ۱۹ سپتامبر در حال پیاده روی و عکاسی از حیات وحش بود که در حوالی ساعت ۱۰ شب این مار را دیده و از آن عکس گرفت.

کشف مجدد اخیر اکنون وضعیت مار در سنگاپور را از ‘نامشخص’ به ‘موجود’ تغییر داده است و وجود آن به طور قطعی ثبت شده است. قبل از این مشاهده ، مشخص نبود که هنوز وجود دارد یا خیر.

لاو اینگ سیند، یکی از بنیانگذاران انجمن هرپتولوژی سنگاپور، گفت: ‘از نظر منطقه ای، این گونه نیز بسیار نادر است و فقط در سال ۲۰۱۸ عکس های رنگی در یک مقاله تحقیقاتی از این مار منتشر شده است.

وی خاطرنشان کرد که این یافته از نظر علمی قابل توجه بود زیرا حضور این گونه را در سنگاپور تأیید کرد و احتمال وقوع آن را در شبه جزیره مالزی افزایش داد. درباره رفتار و زیستگاه مار اطلاعات کمی در دست است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

ده − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!