ماسک های رها شده در طبیعت، خطر مهلکی برای حیات وحش

توریست مالزی – ماسک های صورت که در طول شیوع کروناویروس به نجات جان انسان ها کمک کرده اکنون خطر مهلکی برای حیات وحش است. به گزارش ایسنا، رها...
توریست مالزی – ماسک های صورت که در طول شیوع کروناویروس به نجات جان انسان ها کمک کرده اکنون خطر مهلکی برای حیات وحش است.

به گزارش ایسنا، رها شدن ماسک در طبیعت خطر مهلکی برای حیات وحش است و موجب گرفتار شدن پرندگان و موجودات دریایی شده است. از زمان اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان های عمومی به منظور کاهش سرعت گسترش همه گیری، ماسک های جراحی یکبار مصرف در پیاده روها، مجراهای آب و سواحل سراسر جهان رها شده اند.

این لایه محافظتی تنها یکبار پس از مصرف به دور انداخته میشوند اما تجزیه شدن آن صدها سال زمان نیاز دارد. ماسک های صورت بزودی از بین نمی روند اما وقتی آنها را در طبیعت رها میکنیم این مواد می توانند به محیط زیست و حیواناتی که در کره زمین زندگی میکنند آسیب برسانند. در تپه های خارج از کوالالامپور پایتخت مالزی ماکاکها گونه ای از دم درازان مشاهده شده اند که در حال جویدن بندهای ماسک رها شده بوده اند.

به نقل از ژاپن تودی، بررسی ها نشان میدهد سال گذشته بیش از ۱.۵ میلیارد ماسک به اقیانوس های جهان راه پیدا کرده اند که حدود ۶۲۰۰ تن آلودگی پلاستیکی دریایی را شامل میشود. در حال حاضر نشانه هایی وجود دارد که ماسک ها تهدید مخربی برای حیات دریایی هستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت + شانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!