مالاریا و تب دنگ، اکثر مناطق جهان را پرخطر می‌سازند

توریست مالزی – گرمایش زمین اگرچه برای بسیاری مایه دردسر است اما برای پشه‌های ناقل مالاریا و تب دنگ برکت محسوب می‌شود. این پشه‌ها با ادامه زمین‌گرمایی اکثر مناطق...
توریست مالزی – گرمایش زمین اگرچه برای بسیاری مایه دردسر است اما برای پشه‌های ناقل مالاریا و تب دنگ برکت محسوب می‌شود. این پشه‌ها با ادامه زمین‌گرمایی اکثر مناطق جهان را پرخطر خواهند ساخت.

به گزارش دویجه وله، طبق نتایج یک بررسی مطالعاتی جدید، با ادامه زمین‌گرمایی ممکن است تا سال ۲۰۷۸ میلادی مناطق زندگی ۹۰ درصد از جمعیت جهان از نظر ابتلا به بیماری‌های مالاریا و تب دنگ در رده پرخطر قرار بگیرد.

دلیل این امر این است که پشه‌های ناقل این بیماری‌ها در صورت گرم‌تر شدن کره زمین مناطق بیش‌تری را برای زندگی خود مناسب می‌یابند. طول عمر ‌آن‌ها بیش‌تر خواهد شد و در نتیجه زمان بیماری‌زایی‌شان نیز افزایش خواهد یافت.

بنا بر این پژوهش تازه، به‌ویژه آمریکای شمالی‌، آسیای شمالی و اروپای مرکزی‌در معرض ابتلا به مالاریا قرار خواهند گرفت. مناطق مرتفع آفریقا، کشورهای شبه‌جزیره عربستان و آمریکای مرکزی نیز از این نظر خطرناک خواهند شد. خطر ابتلا به تب دنگ نیز بیش از همه در غرب اقیانوس آرام و ارتفاعات آمریکایی مرکزی افزایش خواهد یافت.

پاسخی ارسال کنید

*

*

11 + هجده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!