مالزیایی ها از سفر به چندین کشور آفریقایی به دلیل نوع جدید منع شدند

توریست مالزی – مالزیایی ها از بازدید از چندین کشور آفریقایی به دنبال ظهور نوع جدید B.1.1.529 Covid-19 منع شده اند. به گزارش استار، وزیر بهداشت، خیری جمال الدین،گفت:...
توریست مالزی – مالزیایی ها از بازدید از چندین کشور آفریقایی به دنبال ظهور نوع جدید B.1.1.529 Covid-19 منع شده اند.

به گزارش استار، وزیر بهداشت، خیری جمال الدین،گفت: کشورهای درگیر آفریقای جنوبی، بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، موزامبیک، نامیبیا و زیمبابوه هستند. ممنوعیت سفر از شنبه (۲۷ نوامبر) اعمال می شود.

خیری همچنین گفت که خارجی هایی که در ۱۴ روز گذشته به آفریقای جنوبی، بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، موزامبیک، نامیبیا و زیمبابوه سفر کرده اند، اجازه ورود به مالزی را نخواهند داشت.

مالزیایی ها و ساکنان دائمی که پس از بازدید از این کشورهای آفریقایی به کشور باز می گردند، اجازه ورود به مالزی را دارند اما باید تحت قرنطینه اجباری ۱۴ روزه قرار گیرند. قرنطینه را نمی توان در منزل انجام داد و بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون مسافر باید در ایستگاه های قرنطینه باشد. همچنین از تمام مسافرانی که از هفت کشور وارد می شوند نمونه برداری خواهد شد.

خیری گفت: بر اساس پایش ژنومی تا ۲۶ نوامبر، هیچ گزارشی از نوع B.1.1.529 Covid-19 در مالزی وجود ندارد. ‘وزارت بهداشت وجود این نوع جدید را جدی می بیند. ما نظارت ژنومیک خود را بر افرادی که از کشورهای آسیب دیده وارد می شوند افزایش خواهیم داد.

اولین مورد مربوط به نوع B.1.1.529 در بوتسوانا در ۱۱ نوامبر و مورد دوم در آفریقای جنوبی در ۱۴ نوامبر شناسایی شد. فردی در هنگ کنگ که اخیراً از آفریقای جنوبی بازدید کرده بود، در ۲۵ نوامبر به همان نوع آلوده شده بود.

گزارش ها حاکی از آن است که نوع B.1.1.529 دارای ۳۲ جهش در سنبله پروتئین است که دو برابر بیشتر از نوع دلتا است.

دانشمندان در سرتاسر جهان هنوز در حال یافتن این موضوع هستند که آیا این نوع از دلتا قابل انتقال‌تر است یا خیر و آیا منجر به بیماری‌های شدید می‌شود و آیا بر کارایی واکسن تأثیر می‌گذارد یا خیر.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!