مالزیایی ها نسبت به پناهندگان حس مثبتی ندارند

توریست مالزی – از زمان شیوع کووید – ۱۹، احساسات مثبت در مورد پناهندگان در سراسر جهان منفی تر شده است و این حس منفی در مالزیایی ها به...
توریست مالزی – از زمان شیوع کووید – ۱۹، احساسات مثبت در مورد پناهندگان در سراسر جهان منفی تر شده است و این حس منفی در مالزیایی ها به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین جهانی است.

به گزارش استار مالزی، مطالعه انجام شده توسط موسسه تحقیقات market research firm Ipsos نشان می دهد، از زمان شیوع کروناویروس، ۸۲ درصد از مالزیایی ها می خواهند مرزها به طور کامل بسته شود که این امر در مقایسه با سال گذشته ۴۳ درصد افزایش داشته است.

در سطح جهان ، در حال حاضر ۴۹٪ از مردم می خواهند مرزهای آنها بسته شود، در مقایسه با سال گذشته که ۴۰٪ بود. این نظرسنجی بین المللی از ۱۷،۹۹۷ بزرگسال در ۲۶ کشور است که از ۲۲ می تا ۵ ژوئن انجام شده است.

اجساسات منفی آلمانی ها ۶ درصد افزایش را نشان داد، از ۳۹ درصد در سال گذشته به ۴۵ درصد در حال حاضر، در میان ژاپنی ها، این رشد از ۲۷ درصد در سال گذشته به ۳۷ درصد رسیده است.

تقریباً دو سوم مالزیایی ها ( ۶۴٪) می خواهند که کشور پس از کووید ۱۹ نسبت به پناهندگان کمتر باز باشد، ۲۰٪ اعتقاد داشتند که باید در همین حالت باقی بماند ، ۱۰٪ دیگر گفتند که باید بازتر شود، در حالی که بقیه در این باره نظری نداشتند.

در سطح جهانی ، ۴۹٪ از پاسخ دهندگان می خواهند که کشورهایشان بسته باشد، ۳۰٪ گفتند که باید همین طور بماند، در حالی که ۱۰٪ می خواهند کشورشان بازتر باشند.

دو سوم (۶۶٪ ) روس ها می خواهند که کشورشان بسته تر شود، در حالی که تنها ۲٪ می گویند که پس از پایان همه گیری، باید بازتر شود.

سایر کشورها همچنین پذیرش کمتری از پناهندگان را نشان دادند که ۴۲٪ انگلیسی ها، ۴۷٪ آمریکایی ها و ۴۴٪ استرالیایی ها مایل به باز شدن کشورشان هستند.

در پاسخ به سوالی مبنی بر هزینه در حمایت از پناهندگان، ۴۷ درصد مالزیایی ها می خواهند دولت هزینه های خود را کاهش دهد، ۳۲ درصد می خواهند هزینه های این کار باقی بماند، در حالی که ۱۳ درصد خواهان افزایش هزینه هستند.

در سطح جهان، ۳۸٪ کاهش هزینه را می خواهند، ۳۴٪ می خواهند هزینه همین مقدار باقی بماند، در حالی که ۱۳٪ افزایش هزینه را می خواهند.

از آوریل امسال، حدود ۱۷۷،۸۰۰ پناهنده و پناهجو در UNHCR مالزی ثبت نام کرده اند که اکثر آنها از میانمار آمده اند. مالزی امضا کننده کنوانسیون پناهندگان ۱۹۵۱ یا پروتکل ۱۹۶۷ نیست. فاقد چارچوب قانونی یا اداری برای تنظیم وضعیت و حقوق پناهندگان است. پناهندگان تحت قانون مهاجرت در مالزی، مهاجران بدون مدرک محسوب می شوند و در معرض خطر بازداشت و تبعید قرار دارند.

در حالی که پناهندگان مجاز به کار قانونی نیستند، بسیاری از آنها به طور غیر رسمی کار می کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!