مالزی با ساخت‌وسازهایی بهتر به مبارزه با تغییرات اقلیمی می‌رود

توریست مالزی – ساختمان‌ها نزدیک به ۴۰ درصد انتشار گازهای گلخانه‌ای در سرتاسر جهان را تشکیل می‌دهند. به گزارش اتاق بازرگانی ایران، جهان در حال گرم شدن و این...
توریست مالزی – ساختمان‌ها نزدیک به ۴۰ درصد انتشار گازهای گلخانه‌ای در سرتاسر جهان را تشکیل می‌دهند.
به گزارش اتاق بازرگانی ایران، جهان در حال گرم شدن و این موضوع روی نحوه و مکان زندگی ما و همچنین روی کار ما تأثیر می‌گذارد. حالا مالزی روشی جدید برای مبارزه با تغییرات اقلیمی ابداع کرده است. سی ان ان گزارشی دراین‌باره منتشر کرده است.
ساختمان‌ها نزدیک به ۴۰ درصد انتشار گازهای گلخانه‌ای در سرتاسر جهان را تشکیل می‌دهند. بنابراین برای رسیدن به توافقنامه اقلیمی پاریس انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتری باید استفاده شود. طبق گزارش Architecture 2030، یک گروه غیرانتفاعی که با شرکت‌های ساختمانی همکاری می‌کند در ساخت‌وسازها باید تغییر ایجاد کرد.
حالا مالزی با چالش روبه‌رو است. Architecture باید آب‌وهوا و تأثیر انتشار کربن از پروژه‌هایشان را در تمام طول سال در نظر بگیرند. تهیه هوا در مالزی موضوع ضروری است. اما این تهویه هوا انرژی زیادی مصرف می‌کند که به‌طور قابل‌توجهی کره زمین را گرم می‌کند.
دکترتان لوک مون، مهندس مستقر در کوالالامپور، سال‌ها درباره چگونگی نحوه ساخت خانه‌ها و دفاتر راحت بدون اضافه کردن به بحران اقلیمی کار کرده است. او در داخل خانه‌اش درختکاری کرده است و نسخه‌های ساده‌ای ارائه می‌دهد که تمام ساکنین ساختمان‌ها می‌توانند با استفاده از آن در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی کنند.
اولین اصلی که او رعایت می‌کند اقداماتی است که به‌راحتی انجام خواهند گرفت. به‌عنوان‌مثال به‌جای نصب تهیه هوا روی دیوار یا سقف، منافذی در کف ساختمان نصب می‌شود. او می‌گوید با قرار دادن این سیستم در کف ساختمان به‌راحتی می‌تواند تقریباً ۳۰ تا ۵۰ درصد در انرژی مصرفی صرفه‌جویی کند.
مواد به‌کاربرده در ساختمان هم نقش مهمی ایفا می‌کنند. پنجره‌های خانه دکتر تان از نوعی از شیشه ساخته‌شده است که نور را از خود رد می‌کند اما گرما را نه.
مهم‌ترین ویژگی، کاری است که در سقف انجام می‌شود، چراکه در آن نقطه است که به‌طورمعمول حدود ۶۰ تا ۸۰ درصد از گرمای ساختمان هدر می‌رود.
در آب‌وهواهای سرد، مهندسان و سازندگان روی عایق‌بندی سقف تمرکز می‌کنند تا گرما در درون ساختمان حفظ شود و مصرف سوخت کمتری انجام شود. در مالزی آن‌ها در تلاش‌اند تا معکوس این عمل را انجام دهند تا گرمای بیشتری از سقف به بیرون رود.
دکتر تان در خانه‌اش سقف‌های بزرگ و مشرفی طراحی کرده است که توربین‌های بادی روی آن قرار می‌گیرد تا هوای گرم بیشتری را از ساختمان بیرون بکشند و هوای داخل خنک‌تر شود.


پاسخی ارسال کنید

*

*

13 − شش =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!