مالزی به دنبال باز کردن مرزهای خود با شش کشور ‘سبز’

توریست مالزی – مالزی با شش کشور ‘سبز’ گفتگو را آغاز کرده است تا مرزهای خود را پس از کووید -۱۹ باز کند. به گزارش استار مالزی، دکتر نور...
توریست مالزی – مالزی با شش کشور ‘سبز’ گفتگو را آغاز کرده است تا مرزهای خود را پس از کووید -۱۹ باز کند.

به گزارش استار مالزی، دکتر نور هشام عبدالله وزیر بهداشت گفت که این شش کشور سنگاپور، برونئی، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و کره جنوبی هستند. اما هر نوع توافق بین مالزی و این کشورها باید ‘متقابل’ باشد و باید در مورد SOP بین کشورها به توافق برسیم. ما هنوز در مرحله اولیه گفتگو (با این کشورها) هستیم. هر دو طرف در مورد شرایط باید به توافق برسند. اگر ما بتوانیم این کار را انجام دهیم ، می توانیم اجازه دهیم بخش های تجاری ، آموزشی و گردشگری (بین کشورها) افتتاح شود.

وی گفت که مرزهای مالزی همچنان بسته است، اگرچه برای سفیران و کسانی که تحت برنامه Malaysia My Second Home قرار دارند، اجاره ورود داده شده است. اما آنها نیزباید از SOP ما پیروی کنند. آنها باید غربالگری و سپس قرنطینه شوند.

دکتر نور هشام در مورد این سوال که با توجه به تعداد بالای موارد کووید ۱۹ در سنگاپور آیا این کار عاقلانه است، گفت: بیشتر موارد مربوط به کارگران خارجی است. آنها دقیقاً مانند ما هستند، به کارگران خارجی آنها اجازه نمی دهیم که وارد کشور ما شوند، اما احتمالاً می توانیم به سنگاپوری ها اجازه دهیم. و یکی از مواردی که باید در مورد آن بحث شود این است که اخیرا به کشورهای دیگر سفر نکرده باشند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 − 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!