مالزی در تلاش برای افزایش روابط تجاری و سرمایه گذاری با ایران

وزیر خارجه مالزی مذاکره با همتای ایرانی خود را سازنده توصیف کرد و خواستار گسترش روابط تهران و کوالالامپور در زمینه تجارت و سرمایه گذاری شد.
توریست مالزی – وزیر خارجه مالزی مذاکره با همتای ایرانی خود را سازنده توصیف کرد و خواستار گسترش روابط تهران و کوالالامپور در زمینه تجارت و سرمایه گذاری شد.

انیفه امان گفت: روابط دو جانبه ما خوب است و من دیدار خوبی با آقای ظریف داشتم.

وی افزود: البته چیزی که بحث کردیم این است که ما باید گام های بیشتری برای گسترش روابط برداریم. از جمله دیدار مقام های دو کشور و ارتباط میان مردم دو کشور باید افزایش یابد.

وزیر خارجه مالزی ادامه داد: همچنین ما باید روابط خود را در زمینه تجاری و سرمایه گذاری گسترش دهیم، چون سطح کنونی آن پایین بوده و بازتاب دهنده روابط دو کشور نیست.

انیفه امان همچنین به حضور گردشگران و دانشجویان ایرانی در مالزی اشاره کرد و گفت: ما بسیار خوشحالیم از اینکه میزبان ایرانیان در مالزی هستیم.

وزیر خارجه مالزی روز جمعه در حاشیه هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.

ظریف از روز یکشنبه هفته گذشته به منظور همراهی با رئیس جمهوری و شرکت در نشست های مرتبط با مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک آمده است.

منبع: ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^