مالزی در حال ارزیابی فواید ساخت یک رمزارز ملی

توریست مالزی – بانک نگارا مالزی در حال ورود به عرصه رمزارزها است و قصد دارد رمزارز ملی مخصوص مالزی را راه اندازی کتد. درحال حاضر این موضوع در...
توریست مالزی – بانک نگارا مالزی در حال ورود به عرصه رمزارزها است و قصد دارد رمزارز ملی مخصوص مالزی را راه اندازی کتد. درحال حاضر این موضوع در مرحله تحقیقات بوده و مسئولان در حال ارزیابی چنین تصمیمی هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین – راه اندازی رمزارز بانک مرکزی هدف بسیاری کشورهاست اما چین در مقایسه با سایر کشورها در این زمینه جدی تر عمل کرده است. مکزیک، نیجریه و اندونزی نیز شروع به بررسی این موضوع کرده اند. این کشور آسیایی در حال بررسی است که چگونه می‌تواند با کمک رمزارز بانک مرکزی خود شبکه پولی و اقتصاد کشور را متحول کند.

چند ماه پیش بانک نگارا مالزی با همکاری بانک های مرکزی استرالیا ، سنگاپور و آفریقا جنوبی تراکنش بین المللی را از طریق رمز ارزهای ملی آزمایش کردند و قصد دارند تخمین بزنند که چه اندازه می‌توان هزینه این تراکنش های ارزی را از طریق رمزارز کاهش داد و تسریع کرد. این تلاش آزمایشی که پروژه دانبار نام‌گذاری شد اولین پلتفرم مشترک برای تراکنش های بین بانک های مرکزی بدون نیاز به واسطه را ایجاد کرد.

ارزهای دیجیتال بانک های مرکزی ، توکن های دیجیتالی هستند که توسط نهادهای عظیم مثل دولت ها یا بانک های مرکزی منتشر و کاملا کنترل می‌شوند که موارد استفاده از آنها باعث بحث های بسیاری شد و عده ای ادعا دارند که می تواند به سیستم پولی آسیب رسانده یا آزادی مردم را کاهش دهد. از نظر آنها بیشتر پول ها هم اکنون نیز به صورت دیجیتالی رد و بدل می‌شود و مصرف پول نقد به شدت کاهش یافته و نیازی به این کار نیست.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!