مالزی در رتبه بندی شاخص فساد پنج پله سقوط کرده است

توریست مالزی – مالزی با افت پنج پله‌ای از میان ۱۸۰ کشور، در فهرست ۲۰۲۱ سازمان شفافیت بین‌الملل، از فساد در رتبه ۶۲ قرار گرفت. در سال ۲۰۲۰، مالزی...
توریست مالزی – مالزی با افت پنج پله‌ای از میان ۱۸۰ کشور، در فهرست ۲۰۲۱ سازمان شفافیت بین‌الملل، از فساد در رتبه ۶۲ قرار گرفت. در سال ۲۰۲۰، مالزی با کسب ۵۱ امتیاز از ۱۰۰ کشور، در بین ۱۸۰ کشور در رتبه ۵۷ قرار داشت.

به گزارش استار، دکتر محمد موهان، رئیس سازمان شفافیت بین‌الملل مالزی، گفت: «این روند نگران‌کننده‌ای است که با کاهش رتبه‌مان به ۶۲ شاهد آن هستیم».

امسال دانمارک، فنلاند و نیوزلند هر کدام با ۸۸ امتیاز در صدر و ونزوئلا، سوریه، سومالی و سودان جنوبی به ترتیب با ۱۴، ۱۳، ۱۳ و ۱۱ امتیاز در انتهای این شاخص قرار دارند. در میان کشورهای آسه آن، سنگاپور در رتبه اول قرار گرفت و پس از آن برونئی، مالزی، اندونزی، تایلند، فیلیپین، ویتنام، میانمار، لائوس و کامبوج قرار گرفتند.

محمد گفت که کشور طی دو سال گذشته از زمان تغییر دولت در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ شاهد روند نزولی بوده است. با توقف اصلاحات نهادی در جایی که اراده سیاسی برای ارائه لایحه تامین مالی سیاسی وجود نداشت، همچنین کاهش لایحه پیشنهادی کمیسیون شکایات و تخلفات پلیس مستقل (IPCMC) و عدم پیشرفت در اصلاحات کمیسیون مبارزه با فساد مالزی (MACC) این کشور پنج پله سقوط کرده است.

جایگاه ایران در این رتبه بندی ۱۵۰ از میان ۱۸۰ کشور است که نسبت به سال قبل تغییری نکرده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پانزده + نوزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!