مالزی در رتبه نخست کشورهای توریستی مسلمان پسند

توریست مالزی – مالزی به عنوان بهترین کشور در چهار بخش از شش بخش در گزارش اقتصاد جهانی (SGIE) در گزارش ۲۰۲۰/۲۱ معرفی شده و به عنوان کشور دارای...
توریست مالزی – مالزی به عنوان بهترین کشور در چهار بخش از شش بخش در گزارش اقتصاد جهانی (SGIE) در گزارش ۲۰۲۰/۲۱ معرفی شده و به عنوان کشور دارای رتبه برتر در بخش (Muslim-Friendly Travel (MFT شناخته شده است.

به گزارش نیواستریت تایمز، داتوک سری نانسی شکری، وزیر گردشگری و هنر و فرهنگ گفت: در گزارشی که اخیراً توسط شرکت مشاوره و تحقیقات استراتژیک DinarStandard منتشر شده، مالزی همچنین در بخش های Halal Food, Islamic Finance, and Pharmaceutical & Cosmetics sectors. ​​به ترتیب در رتبه های دوم و چهارم قرار گرفت.

وی گفت: مالزی از طریق MOTAC (وزارت گردشگری ، هنر و فرهنگ) و آژانس آن ITC (مرکز جهانگردی اسلامی) همچنان تلاش خود را برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار افزایش می دهد. این امر از طریق زیرساخت ها و امکانات، آموزش، ظرفیت سازی، استانداردها و صدور گواهینامه و همچنین ارتقا هیات های ترویج گردشگری انجام می شود.

در گروه MFT، دولت مالزی در دو قسمت از چهار قسمت بالاترین رتبه را دارد، مقررات مربوط به صنعت گردشگری و پوشش رسانه ای و آموزش.

نانسی گفت MOTAC و ITC در هنگام همه گیر Covid-19، روی آموزش تمرکز داشت که در گزارش SGIE برجسته شد. ITC در طی این بحران یک سری دوره های آموزشی آنلاین مرتبط با جهانگردی دوستانه مسلمان را ارائه داد که شامل موضوعاتی مانند گواهینامه حلال، نیازهای مسافران مسلمان و برند و بازاریابی اسلامی است. در دو بعد دیگر، مالزی در حمایت مالی برای هزینه های گردشگری دوم و در بعد اجتماعی سوم شد، که به تأثیر این بخش بر اشتغال اشاره دارد.

در بخش مسافرت دوستانه مسلمانان ، ۲۰۰.۳ میلیون مسافر مسلمان ۱۹۴ میلیارد دلار آمریکا (۷۹۰ میلیارد RM) در سال ۲۰۱۹ هزینه کردند، اما بیماری کووید – ۱۹ رشد این بخش را فلج کرده است، که انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳ به سطح قبل از همه گیری برسد.

در مجموع ۸۱ کشور متشکل از کشورهای سازمان همکاری اسلامی (OIC) و کشورهای غیر OIC با حضور برجسته صنعت حلال در گزارش SGIE تحت پوشش قرار گرفتند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

13 + سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!