مالزی واکسن AstraZeneca را بدون نوبت به داوطلبان ارایه می دهد

توریست مالزی – مالزی واکسن AstraZeneca را به داوطلبان، بدون در نظر گرفتن نوبت و سن در کوالالامپور و سلانگور ارائه می دهد. به گزارش استار، وزیر هماهنگ کننده...
توریست مالزی – مالزی واکسن AstraZeneca را به داوطلبان، بدون در نظر گرفتن نوبت و سن در کوالالامپور و سلانگور ارائه می دهد.

به گزارش استار، وزیر هماهنگ کننده برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ گفت: واکسن AstraZeneca فقط به کسانی داده می شود که داوطلبانه بخواهند آن را دریافت کنند، این تصمیم به دلیل نگرانی مردم از واکسن گرفته شد.

خیری جمال الدین گفت: ‘ما نمی خواهیم واکسنی را که ایمن و موثر است اثبات کنیم. اما در عین حال، ما می فهمیم که نگرانی های خاصی در مورد واکسن AstraZeneca در بین مردم وجود دارد. در عوض، ما واکسن AstraZeneca را در PPV ویژه (مراکز توزیع واکسیناسیون) برای داوطلبان برای اولین بار ارائه می دهیم.’ PPV ها فعلا در سلانگور و کوالالامپور افتتاح می شوند، جایی که تعداد موارد بیماری بسیار زیاد است.

در حال حاضر مالزی حدود ۲۶۸۰۰۰ دوز واکسن AstraZeneca دارد – اولین دسته از آنها هفته گذشته وارد کشور شد. نگرانی های پیرامون AstraZeneca پس از ظهور چندین مورد لخته شدن خون در میان گیرنده های واکسن ایجاد شد. خیری گفت: با این وجود تعداد حوادث بسیار نادر است و از هر یک میلیون نفر در جهان فقط چهار مورد رخ داده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سیزده − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!