مالزی ورود تلفن همراه به جلسات کابینه را ممنوع کرد

توریست مالزی – دولت مالزی ورود تلفن همراه و هرگونه دستکاه دیجیتال به جلسات کابینه و شورای اجرایی دولت را ممنوع کرد. به گزارش ایران آنلاین، دولت مالزی به...
توریست مالزی – دولت مالزی ورود تلفن همراه و هرگونه دستکاه دیجیتال به جلسات کابینه و شورای اجرایی دولت را ممنوع کرد.
به گزارش ایران آنلاین، دولت مالزی به عنوان بخشی از تلاشهای خود برای جلوگیری از نشت اطلاعات امنیتی، ورود تلفن همراه و سایر دستگاه های دیجیتال به جلسات کابینه را ممنوع اعلام کرد. گفته شده این ممنوعیت شامل جلساتی است که در ان مسائل امنیتی و سیاسی مطرح می شود.
این ممنوعیت تنها شامل ورود تلفن همراه به داخل جلسات کابینه نمی شود؛ چرا که هرگونه ساعت هوشمند، قلم هوشمند، دوربین، ضبط صوت را نیز تحت پوشش قرار می دهد.
دولت مالزی اعلام کرده است ورود این ابزار دیجیتال به جلساتی که در آنها مسائلی نظیر امنیت ملی، بودجه فدرال، دفاع و روابط بین الملل ممنوع بوده و نمایندگان حق ندارند این فناوریها را با خود به جلسات در سطح وزارتخانه ها و ادارات دولتی حمل کنند.
سانویسییدک، مدیر کل امنیت ملی مالزی می گوید: چنین اقدامی اجتناب ناپذیر و ضروری است؛ چرا که استفاده غیرمستقیم از این دستگاه های دیجیتال و فناورانه در سازمانهای دولتی می تواند پیامدهای منفی در پی داشته و امنیت کشور را به خطر اندازد. گفتنی است نمایندگان پارلمان مالزی در ماه آوریل درخواست طراحی و ساخت مناطق محدودی را مطرح کردند که تلفن های همراه و هیچ وسیله دیجیتال دیگری قادر به ضبط اطلاعات در آن مکان خاص نشود. این طرح مورد استقبال قرار نگرفت و در نهایت تصمیم بر ان شد که اعضای کابینه دولت بدون همراه داشتن هرگونه دستگاه دیجیتال در جلسات شرکت کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!