مالزی و اندونزی مجاز به میزبانی مسابقات دختر شایسته نخواهد بود

توریست مالزی – در پی شکایت شش شرکت‌کننده مسابقات زیبایی دختر شایسته جهان از برگزارکنندگان این مراسم در اندونزی به دلیل آزار جنسی، کمیته مرکزی این مسابقات اعلام کرد...
توریست مالزی – در پی شکایت شش شرکت‌کننده مسابقات زیبایی دختر شایسته جهان از برگزارکنندگان این مراسم در اندونزی به دلیل آزار جنسی، کمیته مرکزی این مسابقات اعلام کرد اندونزی دیگر مجاز به میزبانی این مسابقات نخواهد بود.

به گزارش دویچه وله، کمیته مرکزی برگزاری مسابقات دختر شایسته جهان در آمریکا (میس یونیورس) اعلام کرد اندونزی فعلا مجاز به میزبانی این مسابقات نیست. این تصمیم پس از شکایت شش تن از شرکت‌کنندگان مرحله نیمه نهایی این مسابقات در جاکارتا به اتهام آزار جنسی گرفته شد. کمیته برگزاری این مسابقات اعلام کرده است: «برای ما روشن شد که شعبه برگزاری این مسابقات در اندونزی استانداردها، معیارهای اخلاقی و انتظارات ما بر اساس دستورالعمل و کدهای اخلاقی ما را برآورده نمی‌کند.»

بیش از شش زن از ۳۰ زنی که اوایل ماه اوت در جاکارتا در مراسم نیمه نهایی دختر شایسته جهان شرکت کردند، کمیته برگزارکننده این مسابقات در اندونزی را متهم کرده‌اند که خواسته‌های نامتعارف از آنها مطرح کرده است از جمله اینکه کاملا لخت شده و بدنشان برای اطمینان از نداشتن جراحت یا سلولیت مورد معاینه قرار بگیرد. به گفته یکی از وکلای این زنان، از پنج تن از آنها عکسبرداری نیز شده است. یک سخنگوی پلیس جاکارتا اعلام کرده که تحقیق درباره این شکایت آغاز شده است.

مدیر کمیته برگزاری مسابقات دختر شایسته در جاکارتا در یک پست مفصل اینستاگرامی هرگونه دخالت در معاینه بدنی شرکت‌کنندگان را رد کرده است. پاپی کاپلا گفته او هرگز نه می‌دانسته، نه دستور داده، درخواست کرده و یا اجازه داده که افراد مسئول مرتکب خشونت یا آزار جنسی شوند. به گفته کمیته مرکزی مسابقات دختر شایسته از آنجا که شعبه اندونزی این مسابقات مسئولیت برگزاری مراسم در مالزی را نیز دارد، مالزی نیز مجاز به میزبانی مسابقات دختر شایسته نخواهد بود.

مسابقات جاکارتا که از ۲۹ ژوئیه تا سوم اوت برگزار شد، مرحله نیمه نهایی انتخاب دختر شایسته جهان بود. برنده نهایی این مرحله، فابیانه نیکول گرونه‌فلد، دختر شایسته هلند اعلام شد. خانم گرونه‌فلدر علیرغم اعلام پایان همکاری این مسابقات با اندونزی مجاز است در فینال دختر شایسته که در ماه نوامبر در السالوادور برگزار می‌شود، شرکت کند.

کمیته مرکزی این مسابقات در نیویورک اعلام کرد که در حال بررسی سیاست‌ها و رویه‌های خود برای جلوگیری از اتفاقات مشابه در آینده است. این نهاد تاکید کرد که برای شرکت در مسابقات دختر شایسته در هیچ کجای دنیا نیازی به اندازه گیری اندام بدن نیست.


پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!