مالزی و اندونزی نگران بازگشت تروریست های داعش از سوریه

توریست مالزی – روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ با اشاره به حمله ترکیه به شمال سوریه و فرار زندانیان داعشی از این منطقه، نوشت که بازگشت تروریست های داعش...
توریست مالزی – روزنامه مورنینگ پست هنگ کنگ با اشاره به حمله ترکیه به شمال سوریه و فرار زندانیان داعشی از این منطقه، نوشت که بازگشت تروریست های داعش از شمال سوریه، باعث نگرانی مالزی و اندونزی شده است.
به گزارش ایرنا، مورنینگ پست گزارش کرد کردهای سوریه نگهبان بیش از ۱۲ هزار زندانی داعشی بودند که در طول جنگ در سوریه به چنگ عدالت افتاده بودند که حالا با خروج آمریکا و آسیب پذیر تر شدن کردها ، این خطر وجود دارد که تروریست های این گروه تجدید قوا کرده و با سازماندهی مجدد خود بار دیگر به مناطق دیگر از جمله مالزی و اندونزی بگریزند.
گزارش با اشاره به اینکه برخی از این تروریست ها نیز از سوی کشورهای دیگر به خدمت گرفته شده بودند خاطر نشان کرده است نزدیک به ۲ هزار نفر از آنان هم شهروندان چند کشور از جمله عراق و سوریه بوده اند سرنوشت این افراد حالا معلوم نیست و اینکه بتوانند به کشورهای دیگری نظیر مالزی و اندونزی بروند ، نگران کننده است.
روزنامه تاکید کرد که کردها در طول هشت سال جنگ داخلی و به دنبال دستگیری این تروریست ها ، محافظ این زندانیان بودند اما با استمرار حملات ترکیه، مساله فرار تروریست های داعش بار دیگر مطرح شده است.
مورنینگ پست نوشت که کردهای یکی از اصلی ترین عوامل شکست این گروه تروریست در سوریه بودند ، اما حالا که آمریکا به طور ناگهانی پشت آنها را خالی کرده و در معرض حملات ترکیه هستند ، بشدت آسیب پذیر شده اند.
روزنامه می نویسد که مسئولان کشورهای مختلف از جمله ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نسبت به فرار این افراد هشدار داده و همین باعث نگرانی های بیشتر مالزی و اندونزی شده است بخصوص آنکه گفته می شود ۶۵ نفر از آنها شهروند مالزی و صدها نفر دیگر اتباع اندونزی هستند.
گزارش از قول پوتین اضافه می کند حالا که ترکیه وارد منطقه شده و کردها اردوگاه هایشان را ترک کرده اند ، خطر فرار تروریست های داعش وجود دارد.
مورنینگ پست هنگ کنگ نوشت فقط ۴۰۰ کرد از این ۱۲ هزار زندانی محافظت می کرده اند اما با توجه به جابجایی ده ها هزار نفر از این منطقه پس از حملات ترکیه، هر شورشی از سوی ۱۲ هزار تروریست داعش می تواند خطرناک باشد و کاری از این نیروهای معدود کرد برنمی آید.
پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!