مالزی پسماندهای وارداتی را به کشورهای مبدا بازمی‌گرداند

توریست مالزی – مالزی به منظور پاکسازی بنادر سراسر کشور خود از محموله‌های زباله‌های پلاستیکی که ماه‌هاست در این مناطق تجمع یافته‌، در حال مذاکره با کشورهایی است که...
توریست مالزی – مالزی به منظور پاکسازی بنادر سراسر کشور خود از محموله‌های زباله‌های پلاستیکی که ماه‌هاست در این مناطق تجمع یافته‌، در حال مذاکره با کشورهایی است که زباله‌های پلاستیکی خود را به این کشور فرستاده‌اند.
به گزارش ایسنا، از سال گذشته مالزی پس از ممنوعیت واردات پسماندِ چین،‌ به مقصد اصلی جهان برای پسماندهای پلاستیکی تبدیل شده است. مقامات این کشور اعلام کرده‌اند این کشور جنوب شرقی آسیا پس از افزایش بسیارِ واردات پسماندهای پلاستیکی و بررسی‌های گسترده‌ای که انجام داده، بسیاری از کانتینرهای پسماندی را که قصد تخلیه بار بدون مجوز در بنادر این کشور داشته‌اند، متوقف کرده‌ است.
یک مسوول محیط زیستی مالزی اظهار داشته که بیش از ۳۰۰ کانتینر حامل پسماندهای پلاستیکی از ژاپن، هنگ کنگ، اروپا، کانادا و ایالات متحده در حال نگهداری در بندر ایالت “پـِنانگ”، یکی از شلوغ‌ترین ایالات این کشور هستند. به گفته یکی از مقامات بندر “پِنانگ”، برخی از کشورها به طور کلی توافق کرده‌اند که در مجموع ۲۰۰ کانتینر پسماند را پس بگیرند. چگونگی بازگشت این کانتینرها به کشورهای مبدا نیز در حال بررسی است.
هم‌چنین بیش از ۱۰۰ کانتینر پسماند پلاستیکی در بندر “کوچینگ” واقع در جزیره “بورنئو” نگهداری می‌شود که برخی از آن‌ها در حال بازگشت به کشور مبدا هستند. مقامات مالزی در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۹) قول داده بودند که علاوه بر بازگرداندن پسماندهای پلاستیکی به کشورهای مبدا، آن‌ها را به پرداخت هزینه‌های حمل و نقل آن مجبور کنند.
وزیر محیط زیست مالزی اعلام کرده که در ماه جاری سه کشور ۸۹ کانتینر خود را پس خواهند گرفت.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 + نه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!