مالزی پهلو‌گیری کشتی‌های در مالکیت اسرائیل را ممنوع کرد

توریست مالزی – دفتر نخست‌وزیری مالزی ممنوعیت پهلوگیری کشتی‌هایی با پرچم اسرائیل در بنادر این کشور را واکنشی به عملکرد اسرائیل در جنگ با حماس خوانده و اعلام کرده...
توریست مالزی – دفتر نخست‌وزیری مالزی ممنوعیت پهلوگیری کشتی‌هایی با پرچم اسرائیل در بنادر این کشور را واکنشی به عملکرد اسرائیل در جنگ با حماس خوانده و اعلام کرده که این ممنوعیت فورا به اجرا درمی‌آید.

به گزارش دویچه وله، در بیانیه دفتر انور ابراهیم که روز چهارشنبه ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) منتشر شده آمده است: «این تحریم پاسخی به عملکرد اسرائیل است که اصول اولیه بشردوستانه را زیر پا می‌گذارد و قوانین بین‌المللی را با قتل‌ عام دائمی و اقدامات بیرحمانه مداوم علیه فلسطینی‌ها نقض می‌کند.»

مالزی که اکثریت جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهد مدت‌هاست که از حقوق و خواست‌های فلسطینیان حمایت می‌کند. در بیانیه دفتر نخست‌وزیری آمده که مجوز شرکت کشتی‌رانی بین‌المللی “زیم” که مقر آن در اسرائیل است برای استفاده از بنادر این کشور لغو شده است. به علاوه تمامی کشتی‌های عازم اسرائیل از بارگیری در بنادر مالزی منع شده‌اند.

انور ابراهیم از سیاستمداران بانفوذ جهان است و بارها علیه اسرائیل و حامی آن آمریکا موضع گرفته است. او پس از حمله بزرگ حماس به اسرائیل در هفتم اکتبر در یکی از نطق‌‌‌هایش در مجلس این کشور گفت، دولت روابط خود با حماس را همچنان ادامه خواهد داد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!