مالزی یک نفتکش متهم به نقض تحریم‌های کره شمالی را توقیف کرد

توریست مالزی – دولت مالزی اعلام کرد یک نفتکش ویتنامی را که به نقض تحریم‌های کره شمالی متهم شده، در آب‌های خود توقیف کرده است. به گزارش فارس –...
توریست مالزی – دولت مالزی اعلام کرد یک نفتکش ویتنامی را که به نقض تحریم‌های کره شمالی متهم شده، در آب‌های خود توقیف کرده است.

به گزارش فارس – پیش از این خبرگزاری «رویترز» گزارش داده بود که این نفتکش اسفند ماه پارسال در حالی که ۲۰۰۰ لیتر گازوئیل حمل می‌کرده، در کره شمالی پهلو گرفته است. توقیف این نفتکش در حالی صورت گرفته که مشخص نیست این محموله به کره شمالی تحویل داده شده است یا نه.

بر اساس تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، محدودیت‌های شدیدی بر واردات نفت و تولیدات پتروشیمی از سوی کره شمالی اعمال شده است.

بنا بر اعلام آژانس دریانوردی مالزی، نیرو‌های این کشور بعد از اطلاع از اینکه این نفتکش در آب‌های مالزی لنگر انداخته، وارد عرشه شده و این کشتی را توقیف کرده‌اند. به گفته این آژانس، این نفتکش به تماس‌های رادیویی پاسخ نداده و این تصور وجود داشته که کشتی به حال خود رها شده است.

بر اساس بیانیه مالزی، بعد از توقیف کشتی، مشخص شده است که تنها یک مهندس ۶۱ ساله ارشد نفتکش سوار بر آن بوده است. وی گفته است که کشتی از مسیر اصلی خود منحرف شده و ناخواسته وارد آب‌های مالزی شده است.

مقام‌های ویتنامی و همچنین شرکت کشتی‌رانی «ویت تراست» که آخرین مالک ثبت‌شده کشتی «ویت تین ۰۱» است، به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!