ماهاتیر محمد: نزاع داخلی حل نشود، ائتلاف ناکام می‌ماند

توریست مالزی – نخست‌وزیر مالزی تاکید کرد، چنانچه تغییراتی صورت نگیرد و دعواهای داخلی متوقف نشود، دولت ائتلافی او ممکن است یک دوره‌ای باشد. به گزارش ایسنا، به نقل...
توریست مالزی – نخست‌وزیر مالزی تاکید کرد، چنانچه تغییراتی صورت نگیرد و دعواهای داخلی متوقف نشود، دولت ائتلافی او ممکن است یک دوره‌ای باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی رهبری ائتلاف امید موسوم به “پاکاتان هاراپان” را در دست دارد و توانست در انتخابات پارلمانی مه ۲۰۱۸ به پیروزی دست یابد و دست دوستی به سمت دشمنان سابق دراز کرد تا ۶۱ سال حاکمیت ائتلاف “باریسان ناسیونال” خاتمه یابد.

اما ائتلاف ماهاتیر از آن زمان در پنج انتخابات میان دوره‌ای شکست خورده است و نظرسنجی‌ها از کاهش محبوبیت‌ آن‌ها در میان مردم حکایت دارند. ماهاتیر در جمع خبرنگاران گفت: ما در پنج انتخابات میان دوره‌ای شکست خورده‌ایم اما آن‌ها هنوز نمی‌فهمند. من به آن‌ها گفتم که در یک دموکراسی، شما به حمایت قاطع مردم نیاز دارید. اما در عوض آن‌ها در میان خودشان نزاع می‌کنند و مردم را دودسته می‌کنند… آن‌ها پیروز نخواهند شد، مگر اینکه راهشان را تغییر دهند.

ائتلاف چهار حزبی ماهاتیر با وعده اصلاحات و مبارزه با فساد روی کار آمد. نجیب رزاق، نخست‌وزیر پیشین که از سوی ماهاتیر شکست خورد، در بحبوحه یک رسوایی فساد چندین میلیارد دلاری بابت صندوق دولتی ۱ام‌دی‌بی گرفتار است. نجیب اکنون بابت فساد در حال محاکمه است.

این دولت در حدود دو سال پس از پیروزی غیر منتظره، به شدت بابت ناکامی در تحقق وعده‌هایش در اصلاحات و بهبود وضعیت حقوق بشری هدف انتقاد است. همچنین تردیدهایی درباره وعده ماهاتیر برای تحویل قدرت به شریک ائتلافی‌اش انور ابراهیم وجود دارد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 + 16 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!