ماهاتیر محمد و انورابراهیم در راه‌پیمایی اعتراضی نمایندگان پارلمان مالزی

توریست مالزی – ماهاتیر محمد و انوار ابراهیم در کنار عده زیادی از نمایندگان پارلمان مالزی در راه‌پیمایی اعتراضی به تعطیلی پارلمان شرکت کردند. به گزارش مالیزیاکینی، دکتر ماهاتیر...
توریست مالزی – ماهاتیر محمد و انوار ابراهیم در کنار عده زیادی از نمایندگان پارلمان مالزی در راه‌پیمایی اعتراضی به تعطیلی پارلمان شرکت کردند.

به گزارش مالیزیاکینی، دکتر ماهاتیر محمد، نخست وزیر سابق، جانشین خود محی الدین یاسین را به دلیل این که می خواهد به هر قیمتی قدرت را حفظ کند، مورد انتقاد قرار داد و گفت: شمار قربانیان کووید ۱۹ در مالزی به ۹۱۸۴ نفر رسیده است. هزاران نفر کشته شده اند اما محی الدین یاسین خشنود است که نخست وزیر است. چنین نخست وزیری هرگز در مالزی دیده نشده است.

وی افزود: وقتی از دولت عبدالله بدوی انتقاد کردند، وی کنار رفت، اما محی الدین می خواهد نخست وزیر درِ پشتی باشد. وقتی مردم از او می خواهند بیرون بیاید و با آنها روبرو شود، او بیرون نمی آید. واقعاً برای کشور ما مایه تاسف است که مردم از بیماری همه گیر و مشکلات اقتصادی کووید ۱۹ رنج می برند، اما دولتمردان بیشتر روی سیاست تمرکز کرده اند و می خواهند بر سر فدرت بمانند. امیدوارم کشور این نوع افراد را از بستر سیاسی خود خارج کند.

ماهاتیرمحمد صبح دیروز با انور ابراهیم، رقیب و رئیس سابق PKR و دیگر نمایندگان مخالف در میدان مردکا همراه بود. آنها از مردکا به سمت پارلمان راهپیمایی کردند ولی تلاشی برای عبور از موانع متعدد پلیس که شامل پلیس ضدشورش می شد، انجام ندادند.

نمایندگان مخالف دولت پس از آن که پادشاه، نخست وزیر را در مورد لغو پنهانی دستور وضعیت اضطراری سرزنش کرد، خواستار استعفای محی الدین شدند. انور، رئیس سابق آمنو ، محمد سابو و لیم گوان انگ، دبیرکل DAP قبلاً محی الدین را متهم کردند که از کووید ۱۹ بهانه ای برای جلوگیری از نشست پارلمان استفاده کرده است.

ماهاتیر گفت: این برای اولین بار در تاریخ مالزی است که نمایندگان نمی توانند به پارلمان بروند و ما می بینیم پلیس از ورود ما جلوگیری می کند. ما جنایتکار نیستیم. من در اینجا همسو با احزاب مخالف خواستار برگزاری نشست نمایندگان برای بررسی وضعیت اضطراری هستم.

گفتنی است ماهاتیر محمد که از تعیین تاریخ واگذاری قدرت به انور ابراهیم خودداری کرده بود و در عوض سعی در تشکیل دولت وحدت داشت، با استعفای خود موجب شد که محی‌الدین به قدرت برسد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!