ماهاتیر محمد و تاسیس حزب سیاسی جدید

توریست مالزی – نخست وزیر پیشین تون دکتر ماهاتیر محمد از تاسیس یک حزب سیاسی جدید خبر داد. به گزارش نیواستریت تایمز، ماهاتیر محمد از تشکیل یک حزب سیاسی...
توریست مالزی – نخست وزیر پیشین تون دکتر ماهاتیر محمد از تاسیس یک حزب سیاسی جدید خبر داد.

به گزارش نیواستریت تایمز، ماهاتیر محمد از تشکیل یک حزب سیاسی جدید خبر داد. حزب جدید احتمالا با نام Parti Bersatu Rakyat Malaysia ثبت خواهد شد. این حزب یک حزب مستقل خواهد بود و قرار است که در انتخابات میان دوره ای رقابت نمایند. وی گفت این حزب جزء مخالفان Pakatan Harapan و Perikatan Nasional نخواهد بود.

دو هفته پیش، رئیس سابق Bersatu گفته بود در صورت عدم موفقیت در دادگاه عالی برای به چالش کشیدن این حزب در اعتراض به ابطال عضویت وی و چند تن دیگر، حزب جدیدی ثبت می کند.

در تاریخ ۹ ژوئن، دکتر ماهاتیر، پسرش داتوک سری مکریز، دکتر مالک، داتوک امیر الدین حمزه، داتوک مرزوکی یحیی و همچنین خود حزب شکایتی مبنی بر باطل شدن عضویت آنها در برساتو، به عنوان شاکی اول تا ششم ارائه داده بودند. آنها از نخست وزیر تان سری محی الدین یاسین، دبیر کل حزب، دبیر اجرایی و مدیر کل ثبت احزاب (ROS) به عنوان متهمان اول تا چهارم شکایت کردند.

دیروز محی الدین و سه متهم دیگر موفق شدند رای دادگاه را به نفع خود تغییر دهند. قاضی دادگاه عالی داتین روحانی اسماعیل حکم کرد که دکتر ماهاتیر و سایر شاکیان دلایل موجهی برای اقامه دعوی ندارند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

یک + 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!