محافظت از قلب در برابر تنش‌های روانی با مصرف کاکائو

توریست مالزی – بر اساس تحقیقات جدید، افزایش مصرف فلاوانول؛ گروهی از مولکول‌ها که به طور طبیعی در کاکائو وجود دارد، می‌تواند از افراد در برابر حوادث قلبی عروقی...
توریست مالزی – بر اساس تحقیقات جدید، افزایش مصرف فلاوانول؛ گروهی از مولکول‌ها که به طور طبیعی در کاکائو وجود دارد، می‌تواند از افراد در برابر حوادث قلبی عروقی ناشی از تنش‌های روانی مانند سکته مغزی، بیماری‌های قلبی و ترومبوز محافظت کند.

به گزارش دویجه وله به نقل از مدیکال‌اکسپرس؛ اضطراب باعث افزایش فوری ضربان قلب و فشار خون (BP) در بزرگسالان سالم شده و همچنین منجر به اختلالات موقتی در عملکرد عروق حتی پس از پایان دوره تنش روانی می‌شود. با این حال یک تیم تحقیقاتی بریتانیایی از دانشگاه بیرمنگام کشف کرده‌، هنگامی که افراد نوشیدنی حاوی کاکائوی فراوری‌نشده مصرف می‌کنند، رگ‌های خونی شان در هنگام اضطراب می‌تواند عملکرد بهتری نسبت به مصرف سایر نوشیدنی‌های بدون فلاوانول داشته باشد. در واقع مصرف این نوشیدنی یک گزینه عالی و سالم برای کاهش اختلالات موقت در عملکرد رگ‌های خونی به دنبال تنش روانی و همچنین بهبود جریان خون در رگ‌هاست.

تامین نیاز روزانه به فلاوانول‌ها از طریق مصرف انواع غذاهای غنی از فلاوانول، به ویژه سیب، انگور سیاه، توت سیاه، گیلاس، تمشک، گلابی، چای سبز و کاکائو فرآوری‌نشده ممکن است. باید گفت فلاوانول‌های کاکائو، توسط اکثر روش‌های فرآوری کاکائو تا حد زیادی از بین می‌روند. مطالعات قبلی نشان داده بود که مصرف فلاوانول کاکائو خاصیت ارتجاعی رگ‌های خونی را بهبود می‌بخشد و فشار خون را کاهش می‌دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 + 20 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!