محی الدین یاسین خواستار احیای اعتبار سازمان ملل شد

توریست مالزی – نخست وزیر مالزی در سخنرانی مجازی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل موضوعاتی مانند فلسطین و (مسلمانان) روهینگیا را به عنوان دو نمونه بارز در مورد...
توریست مالزی – نخست وزیر مالزی در سخنرانی مجازی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل موضوعاتی مانند فلسطین و (مسلمانان) روهینگیا را به عنوان دو نمونه بارز در مورد لزوم داشتن یک سازمان ملل متحد قوی تر و بهتر ذکر کرد.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری مالزیا تودی، «محیی الدین یاسین» نخست وزیر مالزی در سخنرانی خود در سازمان ملل گفت: اسرائیل برای برقراری صلح پایدار در خاورمیانه باید چندین کار انجام دهد: باید همه فعالیت های غیرقانونی شهرک سازی را متوقف کند. نیروهای خود را از فلسطین اشغالی و اطراف کشورهای عربی خارج کند. به پناهندگان فلسطینی حق بازگشت به سرزمین خود را بدهد، وضعیت اولیه اورشلیم (بیت المقدس) را بازگرداند و به مذاکرات با فلسطین برگردد.

یاسین افزود: مالزی از دعوت جامعه جهانی برای حل و فصل صلح آمیز با مذاکره حمایت می کند. نخست وزیر مالزی همچنین در ادامه به بحران ایالت راخین میانمار و مهاجرت گسترده مردم از آن کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر مالزی میزبان بیشترین تعداد پناهندگان روهینگیایی در جنوب شرقی آسیا است. منابع ما بسیار محدود است. با این حال از مالزی انتظار دارندکارهای بیشتری برای اسکان این پناهندگان (مسلمانان روهینگیا) انجام دهد. آیا این عادلانه است؟ وی از کشورهای دیگر خواست مرزهای خود ر برای اسکان و جابجایی پناهجویان بیشتر باز کنند.

محی الدین یاسین همچنین از اعضای سازمان ملل متحد خواست که شهامت اخلاقی و اراده سیاسی برای انجام کار درست و بازگرداندن اعتبار سازمان ملل را پیدا کنند، که برای ساختن آینده ضروری است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفده − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!