مدیر عامل صرافی تودکس به ۱۱ هزار سال زندان محکوم شد

توریست مالزی – فرخ فاتح اوزر، بنیان گذار صرافی ورشکسته‌ی تودکس توسط دادگاه ترکیه به بیش‌ از ۱۱ هزار سال زندان محکوم شد. به گزارش گجت نیوز، در پی...
توریست مالزی – فرخ فاتح اوزر، بنیان گذار صرافی ورشکسته‌ی تودکس توسط دادگاه ترکیه به بیش‌ از ۱۱ هزار سال زندان محکوم شد.

به گزارش گجت نیوز، در پی دستگیری رهبر صرافی تودکس (Thodex) در کشور آلبانی، این شخص به کشور ترکیه تحویل داده شد. فرخ فاتح اوزر که حتی تحصیلات دوران مدرسه خود را تکمیل نکرده بود در سال ۲۰۱۷ با ترک مدرسه، شرکت تودکس را بنیان‌گذاری کرد و در پی ورشکستگی این شرکت، اوزر به کشور آلبانی فرار کرد. اما با ردگیری‌های پلیس بین‌الملل ترکیه بالاخره رهبر صرافی ورشکسته تودکس در کشور آلبانی شناسایی و توسط پلیس این کشور به دادگاه استانبول تحویل داده شد.

بر اساس گزارش‌های به‌دست آمده، دادگاه استانبول علاوه بر اوزر دو برادر او را نیز با حکمی مشابه رهسپار زندان کرده است. دادگاه ترکیه در توصیف این حکم می‌گوید این افراد سازمانی جنایی را رهبری می‌کردند و دست به پول‌شویی و کلاه‌برداری زده‌‌اند.

فرخ فاتح اوزر در آخرین دادگاه خود اظهار داشت: من به حدی باهوشم که می‌توانم هر سازمانی را در دنیا رهبری کنم؛ این موضوع در شرکتی که در سن ۲۲ سالگی بنیان‌گذاری کردم مشهود است. اگر شرکت من سازمانی جنایتکار بود، اینقدر آماتور عمل نمی‌کردم.

همچنان میزان خسارت وارده به سرمایه‌گذاران این صرافی برآورد نشده است، اما به‌گفته وکیلان شاکیان خصوصی این پرونده، مبلغی در حدود ۱۳ میلیون دلار توسط این صرافی پول‌شویی شده است. همچنین مؤسسه‌ی تحقیقاتی Chainalysis ادعا می‌کند ورشکستگی Thodex حدود ۲.۷ میلیارد دلار رمز ارز را از بین برده است. در رای نهایی دادگاه استانبول این ۳ برادر به ۱۱.۱۹۶ سال زندان محکوم شدند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

18 − 11 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!