مراسم دینی در مالزی بار دیگر قربانی کرونایی گرفت

توریست مالزی – خبرگزاری برنامای مالزی گزارش داد که برگزاری مراسم دینی در این کشور بار دیگر تلفات کرونایی برجای گذاشت. به گزارش ایرنا، براساس این گزارش، دکتر نور...
توریست مالزی – خبرگزاری برنامای مالزی گزارش داد که برگزاری مراسم دینی در این کشور بار دیگر تلفات کرونایی برجای گذاشت.

به گزارش ایرنا، براساس این گزارش، دکتر نور هاشم عبدالله مدیرکل وزارت بهداشت این کشور گفت که برگزاری یک مراسم دینی در مسجد “سری پتالینگ” در “کوالالامپور” موجب شد که آمار درگذشتگان ناشی از ابتلای به ویروس کووید -۱۹ در این کشور را به ۱۵ تن رسانده و آمار کشور را نیز افزایش دهد.

وی این فرد مبتلا را مردی ۷۱ ساله ای معرفی کرد که مبتلا به دیابت و فشار خون بالا بوده و با افراد دیگری هم در آن مراسم دینی تماس داشته است. وزارت بهداشت مالزی دوشنبه را بدترین روز برای سابقه شیوع این بیماری در این کشور خواند و اعلام کرد که فقط دیروز در بالاترین حد ۲۱۲ نفر مبتلای جدید به کرونا در این کشور شناسایی شدند. این وزارتخانه در عین حال تعداد مبتلایان حاصل از حضور در مراسم های مذهبی در این کشور را ۹۷۰ نفر اعلام کرد که ۶۲ درصد از کل مبتلایان این کشور را شامل می شوند.

یکی از بزرگترین گردهمایی دینی در این کشور در ۲۷ فوریه (۸ اسفند ۱۳۹۸) تا اول مارس (۱۱ اسفند) با حضور ۱۶ هزار نفر برگزار شده بود که نه تنها شهروندان این کشور بلکه شهروندان کشورهای همسایه از جمله برونئی دارالسلام، سنگاپور و کامبوج را نیز به ویروس کرونا مبتلا کرد.

به همین دلیل، محی الدین یاسین نخست وزیر مالزی دوشنبه در اظهاراتی گفت: دولت احتمالا تمدید محدودیت های اعمال شده برای جابجایی و سفرهای درون شهری و برون شهری را به مدت دو هفته دیگر مد نظر قرار خواهد داد و بسته های محرک اقتصادی و مالی بیشتری را برای کاهش تبعات منفی ناشی از گسترش ویروس کرونا اعلام خواهد کرد.

بر اساس این گزارش وی افزود: شورای امنیت ملی مالزی قرار است ۳۰ مارس یعنی دوشنبه هفته آینده نشستی را برگزار کند تا درباره اقداماتی که قرار است پس از پایان مهلت فعلی محدودیت های اعمال شده اتخاذ شود، تصمیم گیری کند.

دولت مالزی در حالی دستور استقرار نیروهای ارتش را برای اجرای مقررات مربوط به محدودیت رفت و آمد به مدت دو هفته صادر کرده است که این کشور جنوب شرق آسیا بالاترین موارد ابتلا به ویروس کرونا را داشته است که علت اصلی آن به خاطر تجمعات گسترده مذهبی است که اواخر ماه گذشته برگزار شده بود.

نیروهای ارتش مالزی به پلیس پیوسته اند تا جاده ها را مسدود کرده و گشت های گسترده ای را در سراسر مالزی انجام دهند و نسبت به اجرای دقیق و منظم مقررات منع رفت و آمد اطمینان حاصل کنند.

در روز سه شنبه در کل ۱۰۶ پرونده جدید ثبت شده است که تعداد مبتلایان به ۱۶۲۴ مورد رسیده است. آمار کشته شدگان ۱۵ نفر شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 + 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!