مراقب تماس‌ «افسران دولتی» باشید

توریست مالزی – کمیسیون ارتباطات و چندرسانه‌ای مالزی (MCMC) به مردم یادآوری کرد که مراقب تماس‌ یا پیامک‌های افرادی باشند که خود را افسر سازمان‌های دولتی معرفی می کنند....
توریست مالزی – کمیسیون ارتباطات و چندرسانه‌ای مالزی (MCMC) به مردم یادآوری کرد که مراقب تماس‌ یا پیامک‌های افرادی باشند که خود را افسر سازمان‌های دولتی معرفی می کنند.

به گزارش نیواستریت تایمز، این کمیسیون به مردم توصیه کرد هنگام دریافت تماس یا پیامک از یک شماره ناشناس وحشت نکنند. تماس را قطع و پیامک را نادیده بگیرند. هرگز از دستورالعمل های تماس گیرنده یا فرستنده اس ام اس پیروی نکنید.

در این بیانیه‌ اعلام شد، پس از گزارش‌های فزاینده مبنی بر فریب خوردن افراد توسط اپراتورهای کلاهبرداری ماکائو توصیه می شود: اطلاعات شخصی خود را در اختیار تماس‌گیرندگان یا فرستنده پیام کوتاه قرار ندهید و تماس‌گیرنده را برای تأیید اطلاعات به چالش بکشید. همچنین از کسانی که چنین تماس‌هایی دریافت می‌کنند، خواسته شده اطلاعات تماس‌ گیرنده یا فرستنده پیامک (شامل خط شماره و نام) را برای ثبت حذف نکنند.

به عنوان آخرین گام از کسانی که چنین تماس‌ها و پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند خواسته است تا اطلاعات را همراه با جزئیات به پلیس برای اقدامات بیشتر گزارش دهند. همچنین تجربیات خود را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید تا آنها هوشیار بمانند و قربانی تماس ها و پیامک های ناشناس نشوند.

از کسانی که قربانی این کلاهبرداری‌ها شده‌اند خواسته می‌شود فوراً به پلیس گزارش یا به مرکز پاسخگویی کلاهبرداری CCID به شماره ۰۳-۲۶۱۰ ۱۱۵۹ یا ۰۳-۲۶۱۰ ۱۵۹۹ تماس بگیرند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت + هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!