مراکز ماساژ، اسپا و مراکز آموزشی از اول جولای مجاز به بازگشایی شدند

توریست مالزی – مراکز آموزشی، مؤسسات خصوصی و همچنین مدارس مذهبی اجازه خواهند داشت که بزودی با در نظر گرفتن سوآپ ها کلاس ها ی خود را شروع کنند....
توریست مالزی – مراکز آموزشی، مؤسسات خصوصی و همچنین مدارس مذهبی اجازه خواهند داشت که بزودی با در نظر گرفتن سوآپ ها کلاس ها ی خود را شروع کنند.

به گزارش استار مالزی، اسماعیل صبری گفت: خدمات اسپا، ماساژ و رفلکسولوژی اکنون می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند. مسافت اجتماعی، بررسی دمای مشتری، استفاده از محافظ صورت و ثبت نام از طریق MySejahtera ، برای این اماکن، باید اعمال شود. مراکز آبگرم، سلامتی و رفلکسولوژی می توانند افتتاح شوند، مشروط بر این که کارگران فقط مالزیایی باشند. کارگران باید قبل از بازگشت به کار تحت آزمایش کووید – ۱۹ قرار بگیرند.

وزیر دفاع مالزی گفت: کمیته ویژه کابینه همچنین چراغ سبز برای زیرمجموعه های گردشگری برای برگزاری جلسات، مشوق ها، همایش ها و نمایشگاه های سفر و تجارت فراهم کرده است تا از اول جولای فعالیت خود را آغاز کند. همه SOP ها ، از جمله محدود کردن تعداد شرکت کنندگان به ۲۵۰ نفر، باید کاملاً دنبال شوند.

وی همچنین گفت: در حالی که طبق قانون ۳۴۲ قانون پیشگیری و کنترل بیماریهای عفونی، استفاده اجباری از ماسک صورت، تصریح نشده است، می توان آن را به عنوان یک الزام از طرف مقامات محلی انجام داد. بنابراین من امیدوارم که فروشندگان، به ویژه آنهایی که مواد غذایی می فروشند، از ماسک صورت استفاده کنند. وی این صحبت را به دنبال شکایت مردم از فروشندگان بدون ماسک در بازارهای پاسار مالام و صبحگاهی اظهار کرد.

وی گفت: دیپلمات ها و کارمندان خارجی سفارتخانه ها اجازه دارند از تاریخ ۳ جولای در نماز جمعه شرکت نمایند. با این حال، خارجی ها ی که به هیچ یک از مأموریت های دیپلماتیک وابسته نیستند، هنوز مجاز به حضور در نماز جمعه نیستند.

در خبر دیگری وی گفت: دولت مالزی مرزهای خود را برای توریسم درمانی باز خواهد کرد. در مرحله ۱A ، فقط بیمارانی که نیاز به درمان در بخش مراقبت های ویژه دارند پذیرفته می شوند. برای مرحله ۱ B، به بیمارانی که بیماری های جدی مانند سرطان یا بیماری های قلبی دارند اجازه داده می شود به مالزی بیایند. خارجی ها باید نامه پذیرش از بیمارستان داشته باشند و در مرحله اول فقط برای افرادی که از طریق هوایی وارد کشور می شوند مجاز است. وی گفت که آنها باید سه روز قبل از ورود به مالزی تحت آزمایش Covid-19 قرار بگیرند و قبل از ورود برنامه MySejahtera را بارگیری کنند. برای هر بیمار فقط یک همراه مجاز است اما افراد زیر ۱۲ سال مجاز به دو همراه هستند.

در مورد دیگر ، اسماعیل صبری گفت: مقامات بیش از ۳۰۰۰ مهاجر غیرقانونی را به کشورشان بازگرداندند و قصد دارند در روزهای آینده تعداد بیشتری برگردانیده شوند. بیش از ۲۵۰۰ اندونزیایی بدون مدارک که در شبه جزیره مالزی گرفتار شده بودندبرگردانده شدند، در حالی که در صباح ۶۷۲ مهاجر غیرقانونی از همان کشور به خانه فرستاده شده اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت − سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!