مرحله انتقال باران های موسمی از ۳ اکتبر آغاز می شود

توریست مالزی – مالزی از ۳ اکتبر تا نوامبر فاز انتقالی باران موسمی را تجربه خواهد کرد. به گزارش استار، محمد حلمی عبدالله، مدیر کل اداره هواشناسی مالزی (متمالزی)...
توریست مالزی – مالزی از ۳ اکتبر تا نوامبر فاز انتقالی باران موسمی را تجربه خواهد کرد.

به گزارش استار، محمد حلمی عبدالله، مدیر کل اداره هواشناسی مالزی (متمالزی) گفت: شروع این مرحله نشان دهنده پایان بادهای موسمی جنوب غربی است که از ۱۴ می آغاز شد. در طول فاز انتقال موسمی، این منطقه بادهای ضعیفی را از جهات مختلف دریافت خواهد کرد که برای رعد و برق بسیار مساعد است که منجر به دوره‌های کوتاه باران‌ های شدید و بادهای شدید می‌شود.

او در بیانیه‌ای روز پنجشنبه (۲۹ سپتامبر) گفت: «این امر معمولاً در عصرها و اوایل شب‌ در بیشتر مناطق در ایالت‌های ساحل غربی و قسمت‌های داخلی شبه جزیره، صباح غربی و مرکزی و ساراواک رخ می‌دهد.» محمد حلمی گفت که چنین شرایط جوی پتانسیل ایجاد سیل ناگهانی و همچنین آسیب به سازه های ناسالم را دارد.

او به مردم توصیه کرد که در طول این مدت هوشیار باشند و پیش‌بینی‌های هواشناسی و هشدارهای صادر شده توسط MetMalaysia را از طریق وب‌سایت رسمی اداره یا رسانه‌های اجتماعی یا از طریق برنامه تلفن همراه myCuaca دنبال کنند.


پاسخی ارسال کنید

*

*

15 + 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!