مردان در مالزی بیشتر از زنان هستند

توریست مالزی – جمعیت مالزی در سه ماهه چهارم سال گذشته ۳۳.۷ میلیون نفر تخمین زده شد که نسبت به ۳۳ میلیون نفر در مدت مشابه سال قبل ۲...
توریست مالزی – جمعیت مالزی در سه ماهه چهارم سال گذشته ۳۳.۷ میلیون نفر تخمین زده شد که نسبت به ۳۳ میلیون نفر در مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر محمد عزیر ماهیدین، رئیس آمار گفت: از کل جمعیت، ۳۰.۵ میلیون نفر شهروند و بقیه غیر شهروند هستند. جمعیت مردان از ۱۷.۲ میلیون به ۱۷.۷ میلیون نفر افزایش یافت، در حالی که جمعیت زنان از ۱۵.۸ میلیون به ۱۶ میلیون افزایش یافت. در مجموع به ازای هر ۱۰۰ زن، ۱۱۰ مرد در جمعیت وجود دارد، در حالی که در بین شهروندان، نسبت جنسیتی به ازای هر ۱۰۰ زن، ۱۰۳ مرد است.

محمد عزیر گفت که جمعیت ۰ تا ۱۴ سال بدون تغییر در ۷.۶ میلیون نفر باقی مانده است، در حالی که جمعیت ۱۵ تا ۶۴ سال از ۲۳.۱ میلیون نفر به ۲۳.۶ میلیون نفر افزایش یافته و جمعیت ۶۵ سال و بالاتر از ۲.۴ میلیون به ۲.۵ میلیون نفر افزایش یافته است. وی همچنین به کاهش ۱.۱ درصدی تعداد تولدهای زنده اشاره کرد که در مجموع ۱۱۲۷۶۷ تولد در مقایسه با ۱۱۴۰۶۷ تولد در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ بود.

وی افزود: «تولد پسران با ۵۷۸۹۴ تولد در مقایسه با ۵۴۸۷۳ تولد بیشتر از زنان بود. سلانگور با ۲۰۹۳۱ تولد دارای بیشترین تعداد تولد زنده بود، در حالی که منطقه فدرال لابوان با ۳۸۵ کمترین تولد را به ثبت رساند. در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، ۴۸ هزار و ۲۵۰ مورد فوت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۲، ۴.۲ درصد کاهش داشته است که ۲۷ هزار و ۵۰۸ مورد در مردان و ۲۰ هزار و ۷۴۲ مورد فوت زنان بوده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!