مرد عنکبوتی ‘پرفروش‌ترین فیلم دوران همه‌گیری’ شد

توریست مالزی – فیلم جدید مرد عنکبوتی با عنوان ”راهی به خانه نیست ” توانسته استدر کمتر از دو هفته پس از اکران به بیشتر از یک میلیارد دلار...
توریست مالزی – فیلم جدید مرد عنکبوتی با عنوان ”راهی به خانه نیست ” توانسته استدر کمتر از دو هفته پس از اکران به بیشتر از یک میلیارد دلار فروش در سینماهای سراسر جهان دست پیدا کند.

به گزارش بی بی سی، این رقم، بالاترین رقم فروش یک فیلم سینمایی از زمان آغاز همه گیری کووید-۱۹ است. رقم فروش این فیلم تا تعطیلات آخر هفته به یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلار رسید که بالاترین رقم فروش یک فیلم سینمایی در سال ۲۰۲۱ نیز هست. پیش از این فیلم سینمایی نبرد دریاچه چانگجین که در چین تولید شده، ۹۰۵ میلیون دلار فروش کرده بود.

آخرین فیلمی که پیش از این توانسته بود بیشتر از یک میلیارد دلار فروش کند، آخرین قسمت از مجموعه جنگ ستارگان در سال ۲۰۱۹ بود. پس از آن هیچ فیلمی به خاطر شرایط همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده نتوانسته بود به رقم فروش یک میلیارد دلار دست پیدا کند.

فیلم جدید مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)‌ محصول مشترک شرکت های دیزنی و سونی است. اکران این فیلم در چین که بزرگ ترین بازار فیلم های سینمایی در جهان است، هنوز آغاز نشده است. در این فیلم تام هلند در نقش مرد عنکبوتی و بندیکت کامبربتچ در نقش دکتر استرنج نقش آفرینی می کنند.

سه نکته در باره تریلر جدید مرد عنکبوتی
این فیلم سومین فیلم مستقل از سری فیلم‌های مرد عنکبوتی تولید مارول سینماتیک یونیورس (ام‌سی‌یو) است که در کنار چهره‌های قبلی چهره‌های جدیدی در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند.

۱. هویت پنهان پیتر آشکار می‌شود
در پایان فیلم قبلی، پیتر از اینکه همهٔ دنیا درمی‌یابد که او مرد عنکبوتی است شوکه می‌شود. صحنه‌هایی از نبرد او با میسترو در اینترنت منتشر می‌شود که در آن به نظر می‌رسد مرد عنکبوتی آدم بدی است. در تریلر جدیدی که منتشر شده، پیتر ناچار است با عواقب این ماجرا رو‌در‌رو شود. به نظر می‌رسد که او به قتل میستریو متهم می‌شود و خود و نزدیکانش مانند خاله می و میشل جونز(ام‌جی) با بازی زندیا کلمن به دردسر بزرگی می‌افتند، در حالی که انبوهی از جمعیت علیه مرد عنکبوتی تظاهرات می‌کنند. زندگی تحصیلی پیتر هم از آسیب این ماجرا در امان نمی‌ماند، چون همه در راهرو‌های مدرسه از او فاصله می‌گیرند و حتی با تلفن‌های همراه‌ خود از او فیلم می‌گیرند.

۲. دکتر استرنج هم “به کمک می‌آید”
در تریلر می‌بینیم که پیتر به دلیل مشکلاتش به دیدار دکتر استرنج می‌رود تا از او بخواهد اوضاع را تغییر دهد. آیا استرنج می‌تواند زمان را به عقب برگرداند یا کاری کند که مردم فراموش کنند که او مرد عنکبوتی است؟ چنین به نظر می‌رسد که استرنج یک جور طلسم بلد است که می‌تواند به پیتر کمک کند اما استفاده از آن باعث سرازیر شدن انبوهی از عواقب و رویداد‌ها و ماجرا‌های ناخواسته هم می‌شود از جمله… فرضیهٔ چند‌جهانی! در تریلر هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی آن به دست نمی‌آوریم اما به نظر می‌رسد شهر‌هایی فرو‌می‌ریزند و زنجیره‌ای از ماجرا‌هایی که میان زمین و آسمان روی می‌دهد فضای هول‌انگیزی ایجاد می‌شود.

۳. دکتر اختاپوس بازمی‌گردد
پیش از پخش این فیلم شایعات زیادی بر سر زبان‌ها بود که شخصیت‌ها و قهرمان‌های فیلم‌های قبلی مرد عنکبوتی در آن دوباره حضور خواهند داشت و البته شخصیت‌های خبیث و شرور. هنوز مشخص نیست چه ماجرا‌هایی در پیش خواهد بود اما در این فیلم یکی از دشمنان دیرین مرد عنکبوتی دوباره سر‌و‌کله‌اش پیدا می‌شود. دکتر اختاپوس (اوتو گونتر اکتاویوس) با شاخک‌های فلزی معروفش. جالب اینجاست که نقش او را آلفرد مولینا ایفا می‌کند که در مرد ‌عنکبوتی ۲ هم نقش اوتو اکتاویوس را در کنار توبی مگوایر در نقش مرد عنکبوتی در آن قسمت داشت.

هر چند آقای مولینا ابایی از افشای این ماجرا نداشت و در ماه آوریل در گفتگو با مجلهٔ ورایتی گفت:”در جریان فیلمبرداری از ما خواسته شده بود که دربارهٔ ماجرا‌های فیلم حرفی نزنیم، قرار بود این ماجرا‌ها مخفی بماند، اما راستش را بخواهید همه‌جا در اینترنت از آن حرف می‌زنند.من فکر می‌کنم در رازداری بدترین آدم هالیوود باشم”.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × سه =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!