مسافران کاملاً واکسینه شده ای که اخیراً از بیماری کووید بهبود یافته اند، نیازی به قرنطینه ندارند

توریست مالزی – خیری جمال‌الدین می‌گوید مسافران ورودی به مالزی که کاملاً واکسینه شده‌اند و اخیراً از کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند، نیازی به قرنطینه اجباری ندارند. به گزارش استار، وزیر...
توریست مالزی – خیری جمال‌الدین می‌گوید مسافران ورودی به مالزی که کاملاً واکسینه شده‌اند و اخیراً از کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند، نیازی به قرنطینه اجباری ندارند.

به گزارش استار، وزیر بهداشت اعلام کرد: این حکم جدید از روز پنجشنبه (۱۳ دی) اجرایی می‌شود. وی گفت که مسافران باید مدارکی مبنی بر اینکه کاملا واکسینه شده اند و همچنین گزارش های چاپی یا دیجیتالی آزمایشگاهی ارائه دهند تا ثابت کنند ۱۱ تا ۶۰ روز قبل از رسیدن به مالزی آلوده شده اند.

او همچنین گفت: افرادی که به دلیل کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شده اند نیز باید نامه “fit to travel” را از مرکز بهداشتی که در آن تحت درمان بودند نشان دهند. کسانی که تخت درمان کووید-۱۹ در خانه یا در مراکز ایزوله قرار گرفتند، باید دو روز قبل از پرواز به مالزی آزمایش آنتی ژن RTK انجام دهند و آزمایش آنها منفی باشد.»

خیری گفت: افرادی که هنوز به طور کامل واکسینه نشده اند، باید به مدت هفت روز در یک مرکز قرنطینه مشخص قرنطینه اجباری شوند. قوانین قرنطینه فعلی برای مسافران واکسینه شده که به ویروس آلوده نشده اند، اعمال خواهد شد. این حکم جدید مبتنی بر شواهد علمی و آخرین پیشرفت‌ها در سایر کشورها در مدیریت مسافرانی است که مبتلا شده‌اند.

او گفت: «مسافران همچنین باید اپلیکیشن MySejahtera را دانلود کرده و فرم سلامتی را پر کنند، پس از ورود به هر نقطه ورودی بین‌المللی، تحت غربالگری‌های سلامت و یک آزمایش دیگر RTK-Antigen قرار گیرند.

خیری افزود: وزارت بهداشت به واجدین شرایط توصیه می کند برای دستیابی به سطح حفاظتی مطلوب و همچنین اجتناب از علائم و عوارض شدید کووید-۱۹، دوز تقویت کننده دریافت کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!