مفتی مالزی: استفاده از FaceApp ممنوع است

توریست مالزی – مفتی سرزمین های فدرال در بیانیه ای که در وب سایت خود منتشر کرده گفته است که تغییر دادن عکس صورت با استفاده از FaceApp و...
توریست مالزی – مفتی سرزمین های فدرال در بیانیه ای که در وب سایت خود منتشر کرده گفته است که تغییر دادن عکس صورت با استفاده از FaceApp و به اشتراک گذاری آن ممنوع است.

به گزارش استار مالزی، این مفتی گفت: استفاده از FaceApp شبیه به تشویق گرایش به تغییر خلقت خدا است، حتی اگر این کار واقعی نباشد. از این رو، برای جلوگیری از گرایش به تغییر خلقت خدا این منع لازم است.

این دفتر همچنین توضیح داد این برنامه، که دارای ویژگی تغییر جنسیت است، ممکن است منجر به سردرگمی در مورد هویت واقعی شخص شود. استفاده از برنامه تغییر چهره برای جوان تر یا بزرگتر شدن افراد نیز می تواند مردم را از حقیقت گمراه کند، زیرا مردم نمی توانند پیش بینی کنند که چه چیزی در آینده به نظر می رسند، و هدف هم این است که از آینده ندانند. توضیحات بیشتر درباره اینکه چرا مسلمانان از FaceApp نباید استفاده کنند را نیز با استفاده از آیات قرآن بیان کرده است.

FaceApp که توسط شرکت مستقر در روسیه Wireless Lab ساخته شده است، از هوش مصنوعی برای تغییر چهره کاربر استفاده می کند. در سیاست حفظ حریم خصوصی برنامه، این شرکت گفته شده که ممکن است اطلاعاتی از قبیل استفاده از برنامه، تاریخچه خرید و فعالیت آنلاین را برای اهدافی مانند نمایش تبلیغات و ارسال ایمیل تبلیغاتی جمع آوری کند.

در تاریخ ۱۸ ژوئن نیز، دفتر مفتی سرزمین های فدرال استفاده از برنامه media make-up transformation را برای مسلمانان ‘حرام و گناه’ اعلام کرد، به گفته این مفتی این برنامه ها مسلمانان را به سمت شرک و کفر سوق می دهد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار + 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!