ممنوعیت ورود از ۲۳ کشور به مالزی، مالزیایی‌ها را نیز گرفتار کرد

توریست مالزی – مسافران مالزیایی که از انگلستان وارد کشور شدند، به دلیل سردرگمی در مورد ممنوعیت جدید ورود از کشورهای مختلف، در KLIA گرفتار شدند. به گزارش استار،...
توریست مالزی – مسافران مالزیایی که از انگلستان وارد کشور شدند، به دلیل سردرگمی در مورد ممنوعیت جدید ورود از کشورهای مختلف، در KLIA گرفتار شدند.

به گزارش استار، به دلیل ابهام در ممنوعیت اخیر که شهروندان ۲۳ کشور را از ورود به مالزی باز می‌دارد، حدود ۵۰ مالزیایی که از انگلستان به مالزی پرواز کرده بودند، در فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) متوقف شدند. به گفته این افراد، هیچ اتاق هتلی برای قرنطینه وجود ندارد.

مسافرانی که حدود ساعت ۶.۳۰ صبح روز دوشنبه (۷ سپتامبر) وارد شدند، گفتند که هنگام پیاده شدن، با وجود داشتن نامه های تأیید از کمیسیون عالی مالزی در انگلیس، از ورود به باجه های مهاجرت منع شدند.

جولین یاپ، یکی از این مسافران گفت: شرکت هواپیمایی و اداره مهاجرت فرودگاه در مورد اینکه آیا مالزیایی ها واقعاً اجازه ورود به این کشور را دارند وجود دارد، دچار ابهام و سردرگمی بودند. در ابتدا ما را متوقف کردند زیرا کارکنان فرودگاه مطمئن نبودند که مالزیایی ها طبق این قانون جدید اجازه ورود دارند یا نه. پس از ساعتها انتظار (تقریباً شش ساعت)، یک کارمند آژانس ملی مدیریت حوادث (نادما) گفت که نتوانسته‌اند اتاق خالی برای قرنطینه کردن آنها در هتل را پیدا کنند. سپس، او به همه ما شماره تلفن چند هتل را داد و به ما گفت که باید سعی کنیم اتاق هتل خود را رزرو کنیم.

یاپ که بسیار عصبانی بود افزود: پس از جندین بار تلاش، مسوولین هتل ها به ما گفتند که فقط نادما می تواند اتاق های قرنطینه را رزرو کند و ما خودمان نمی توانیم این کار را انجام دهیم. همه ما از پرواز طولانی خسته بودیم و در فرودگاه ما را سردرگم کرده بودند. گروههای دیگری نیز در همین وضعیت در KLIA حضور داشتند.

در کنفرانس رسانه‌ای، داتوک حسین عمر خان، رئیس عملیات نادما گفت: ۲۰۰ نفر به هتل های قرنطینه منتقل شده اند و ما در تلاش برای یافتن اتاق برای دیگران هستیم. دلیل بروز این مشکلات کمبود هتل های قرنطینه است. از سوی دیگر، دیروز با افزایش ناگهانی ورود به کشور روبرو شدیم. معمولاً روزانه ۵۰۰ نفر موارد می شوند، اما دیروز با توجه به مهلت مقررشده در مقررات جدید، بیش از ۱۰۰۰ نفر وارد شده اند.

از روز دوشنبه، دولت ورود شهروندان از ۲۳ کشور به مالزی را منع کرده است. کشورهایی مانند ایالات متحده، برزیل، هند، روسیه، پرو، کلمبیا، آفریقای جنوبی، مکزیک، اسپانیا، آرژانتین، شیلی، ایران، بنگلادش و انگلستان. عربستان سعودی، پاکستان، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، عراق، فیلیپین و اندونزی نیز در این فهرست قرار دارند.

در تاریخ ۳ سپتامبر ، دولت مالزی اعلام کرد که از ۷ سپتامبر ورود شهروندان از کشورهایی را که بیش از ۱۵۰،۰۰۰ مورد Covid-19 ثبت کرده باشند، ممنوع می کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

6 + 15 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!